Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Panadol Junior - 10 čípků

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení,...
  • PANADOL JUNIOR ČÍPKY RCT SUP 10X250MG
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590335002371
Dostupnost:
Skladem

39 Kč (35 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku a bolesti hlavy. Panadol Junior čípky jsou určeny pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.

Charakteristika:

Panadol Junior čípky obsahují paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).

Výrobce:

Glaxo Wellcome Production, 440 avenue du Générale de Gaulle, Hérouville-Saint Clair, Francie.

Držitel registračního rozhodnutí:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 250 mg v 1 čípku.

Složení - pomocné látky:

Ztužený tuk.

Indikační skupina:

Analgetika, antipyretika.

Kontraindikace:

Panadol Junior čípky se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo jeho pomocné látky. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do 15 kg. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater nebo ledvin, při žloutence, při současném podávání léků poškozujících játra, při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva (proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Junior se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.

Nežádoučí účinky:

Přípravek Panadol Junior čípky je při dodržování doporučeného dávkování dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.

Interakce:

Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něho), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 15-30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Dětem o tělesné hmotnosti nad 30 kg se podává 1-2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 15 kg. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Způsob užití:

Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Upozornění:

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek déle než 3 dny.

U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků ihned vyhledejte lékaře i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C. Chraňte před mrazem.

Varování:

Panadol Junior čípky nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

10 čípků.

Parametry

Kód SÚKL 0095613
Podobné produkty najdete v: