Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Trigrip - 20 tbl.

Trigrip tablety jsou určeny k léčbě příznaků chřipky a nemocí z nachlazení...
  • TRIGRIP POR CPS DUR 20
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8595165281590
Dostupnost:
Není skladem

Informace o produktu

Trigrip tablety jsou určeny k léčbě příznaků chřipky a nemocí z nachlazení provázených horečkou. Jsou určeny pro dospělé a mladistvé od 12 let.

Charakteristika:

Trigrip zmírňuje bolesti a snižuje teplotu. Léčivá látka paracetamol se dobře vstřebává z trávicího ústrojí a vede k poklesu zvýšené tělesné teploty a k útlumu bolesti hlavy, svalů, kloubů a bolesti v krku. Maximální koncentrace v krevním séru dosahuje již za 1-2 hodiny. Účinky paracetamolu jsou posilovány obsahem kofeinu.

Kyselina askorbová (vitamin C) zvyšuje obranyschopnost organizmu vůči infekci a tím podporuje účinky paracetamolu při léčbě příznaků chřipky a nemocí z nachlazení. Kofein má mírné povzbuzující účinky. Chlorfenamin snižuje otok sliznic nosu a dýchacích cest, zabraňuje zvýšené sekreci hlenu, a tím zmírňuje průběh onemocnění.

Výrobce:

STADA Arzenimittel AG, Bad Vilbel, Německo ve spolupráci s WALMARK, a.s. Oldřichovice, Česká republika

Držitel registračního rozhodnutí:

STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18 , 61118 Bad Vilbel, Německo

Walmark, a.s., Třinec , Česká republika.

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 200 mg, Acidum ascorbicum 150 mg, Coffeinum 25 mg, Chlorphenamini hydrogenomaleas 2,5 mg.

Složení - pomocné látky:

Želatina, glycerol-tristearát, monohydrát laktózy, chinolinová žluť (E 104), sodná sůl erythrosinu (E127), oxid titaničitý (E 171), čištěná voda.15

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum

Kontraindikace:

Trigrip tablety nesmí být užívány při přecitlivělosti na léčivé látky nebo jiné složky přípravku ; geneticky podmíněném nedostatku glukoso-6-fosfátdehydrogenázy (nebezpečí chudokrevnosti způsobené zvýšeným rozpadem červených krvinek - hemolytická anémie) ; závažných poruchách funkcí jater a ledvin ; zvýšeném nitroočním tlaku (glaukomu s úzkým úhlem) ; zvětšení prostaty (adenom prostaty) provázeném zadržováním moči ; feochromocytomu (nádor dřeně nadledvin) ; současné léčbě přípravky, která mohou poškozovat játra (některé přípravky používané k léčbě epilepsie, některá antibiotika); nadměrné nebo chronické konzumaci alkoholu; poruchách srdečního rytmu; vředech v zažívacím ústrojí; těhotenství a kojení ; zánětu jater nebo žloutence.

Přípravek není určen dětem do 12 let.

Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek nemocní, u kterých se po podávání jiných přípravků proti bolesti objevil záchvat průduškového astmatu.

Nežádoučí účinky:

Při správném užívání tablet Trigrip se nežádoucí účinky objevují zřídka. Delší užívání přípravku Trigrip ve vyšších dávkách může v ojedinělých případech způsobit poškození ledvin a jater; k závažnému poškození jater může dojít také při předávkování.

Ve velmi vzácných případech byly pozorovány poruchy krvetvorby (snížení počtu krevních destiček nebo bílých krvinek anebo všech krevních buněk) vyvolané paracetamolem.

V ojedinělých případech se objevují žaludeční a střevní potíže, únava, sucho v ústech, reakce z přecitlivělosti (např. kožní reakce) a potíže při močení. V ojedinělých případech může také dojít k vyvolání glaukomu (s úzkým úhlem). Ojediněle byly popsány případy reakcí z přecitlivělosti na léčivou látku paracetamol (otoky obličeje, dušnost, astmatický záchvat, pocení, nevolnost, pokles krevního tlaku až po šok).

V případě výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Interakce:

Účinky některých léků se mohou při současném užití navzájem ovlivňovat, a to ve smyslu snížení nebo zvýšení jejich účinku nebo výskytu nežádoucích účinků. Pokud jste užívali, dlouhodobě užíváte nebo budete užívat nějaké léky (i volně prodejné), poraďte se před užitím přípravku Trigrip s lékařem. Trigrip nesmí být užíván současně s léky, které působí tlumivě na centrální nervový systém nebo s alkoholem, a to vzhledem k vzájemnému zvyšování účinku.

Při současném užívání léků, které zvyšují odbourávání paracetamolu, jako jsou např. přípravky na spaní a přípravky působící proti epileptickým záchvatům (např. fenobarbital, fenytoin, karbamazepin) a rifamipicin (lék proti tuberkulóze), se zvyšuje toxické působení paracetamolu na játra. Nežádoucí účinky chloramfenikolu mohou být při současném užívání přípravku Trigrip zvýšeny.

Těhotenství a kojení:

V těhotenství přípravek Trigrip nesmíte užívat. Pro nedostatek údajů nesmějí ženy, které kojí přípravek Trigrip užívat. Poraďte se se svým lékařem o vhodnější léčbě.

Dávkování:

Pokud není předepsáno jinak, užívají dospělí na začátku léčby 2 tobolky 3krát denně (ráno, v poledne, večer). Tobolky Trigrip se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenicí vody). Po zmírnění příznaků se užívá dále 1 tobolka 3krát denně.

Pokud jste užili nižší dávku přípravku nebo jste dávku vynechali, nezvyšujte další dávku přípravku, ale pokračujte v užívání podle dávkovacího schématu.

Předávkování:

V případě podezření na (úmyslné nebo náhodné) předávkování kontaktujte ihned lékaře, i když nemáte ještě žádné potíže!

Upozornění:

Bez porady s lékařem nesmí být přípravek Trigrip užíván déle než 7 dní. Pokud se příznaky onemocnění nezlepší do 3 dnů a nebo se naopak zhorší, kontaktujte lékaře.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním a/nebo užíváte jakákoliv léčiva obsahující paracetamol.

Při současném užívání s jinými přípravky obsahujícími paracetamol nesmí denní dávka u dospělých překročit 4 g.

I při užívání doporučených dávek může přípravek Trigrip ovlivnit pozornost, a to i v takovém rozsahu, že schopnost aktivní účasti v silničním provozu nebo obsluhování strojů může být omezena.

Uchovávání:

Uchovávejte přípravek Trigrip při teplotě do 25 st. C v původním obalu, aby byl chráněn před vlhkostí.

Varování:

Neužívejte přípravek Trigrip po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu, uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

Balení:

20 tvrdých tobolek.

Parametry

Kód SÚKL 0103540
Podobné produkty najdete v: