Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

2DERM Reha special barierový krém 20ml

Primárně je Reha krém určen pro fysiologickou úpravu a rehabilitaci povrchových struktur pokožky.2DERM Reha special barierový krém je dermato-kosmetický přípravek pro rehabilitaci poškozeného kožního povrchu (kůže) pro dospělé a děti (i do 3 let).

 • EAN: 8595168600152
Dostupnost:
do 24 h.

299 

Informace o produktu

2DERM Reha special barierový krém je dermato-kosmetický přípravek pro rehabilitaci poškozeného kožního povrchu (kůže) pro dospělé a děti (i do 3 let).

2DERM Reha special barierový krém je indiferentní krém s neomezenou dobou používání. Primárně je určen pro fysiologickou úpravu a rehabilitaci povrchových struktur pokožky. Na kožním povrchu obvykle nezanechává viditelný barevný ani mastný a lepivý film.

2DERM Reha special barierový krém, byl dermatologicky i bakteriologicky testován. Klinická hodnocení přípravku byla provedena a hodnocena u osob s různým poškozením kožního povrchu. Výsledky studií prokázaly pozitivní vliv přípravku urychlující regeneraci a zklidnění kožního povrchu.

Mechanismus účinku:
Tenká vrstva 2DERM Reha special barierový krém, nanesená na kožní povrch zde uplatňuje:

 • Účinek krycí – omezuje nadměrné odpařování vody a zabraňuje tak abnormálnímu vysušení kožního povrchu (hydratuje a zvláčňuje kožní povrch).
 • Účinek ochranný – omezuje nežádoucí působení faktorů zevního prostředí jako je vlhkost, teplota, chemické vlivy a průnik látek vyvolávajících stavy přecitlivělosti (traumatisace kožního povrchu v pracovním procesu, UV záření, mikrobiální infekce aj.).
 • Účinek ochlazující – protizánětlivý.
 • Účinek snižující citlivost kůže – v oblastech s porušeným krytím volných zakončení senzitivních nervů (např. stav tzv. hypersenzitivní kůže – odstranění svědivých projevů a omezení traumatisace kůže škrabáním

Indikace:
2DERM Reha special barierový krém je vhodný pro úpravu a rehabilitaci poškozeného kožního povrchu jako důsledek:

 • Nadměrná suchost a olupování kůže – xerodermie vrozené i získané (také v důsledku stárnutí kůže).
 • Přetrvávající projevy atopické dermatitidy a psoriásy.
 • Traumatizace kůže v důsledku profesionálních a sportovních činností (stavy po popálení, poleptání, po častém mytí aj.).
 • Suchost, svědění a zvýšená citlivost kůže v důsledku dlouhodobého používání přípravků obsahujících povrchově aktivní látky (emulgátory) v rámci denní hygienické a kosmetické péče.
 • Nežádoucí projevy na kůži po opakované aplikaci zevních léčiv obsahujících kortikoidy (zejména u periorální dermatitidy).
 • Nežádoucí projevy na kůži po intenzivním působení slunečního světla.
 • Stavy abnormální citlivosti kůže z různých příčin (stav tzv. hypersenzitivní kůže).
 • Svědivé stavy (pruritus) v zapářkových a análních oblastech – např. plenková dermatitida u dětí.
 • Nemokvavé, zhrublé okrsky kůže např. kolem bércových ulcerací.
 • Ochrana před nadměrným vysušováním kůže v podmínkách nízkých teplot a vlhkosti vzduchu.
 • Zvýšená suchost a lomivost kůže v důsledku stárnutí.
 • Aplikace na erosivní plochy po odloučení krytů a puchýřů u vrozeného onemocnění (epidermolysis bullosa, tzv. nemoc motýlích křídel).
 • K úpravě mikrobiálního osídlení a zlepšení kondice pleti (např. u akné).

Charakteristika:
Hydrofilní mikroemulzní krém/pasta obsahující mikročástice zinku a talku ve specielně upraveném lanolinu (Medilan). Po nanesení na kožní povrch zde vytváří tenkou souvislou vrstvu s vlastnostmi epidermální bariéry, která poskytuje optimální podmínky pro fysiologickou úpravu a rehabilitaci povrchových struktur pokožky.

Rehabilitační účinek přípravku 2DERM Reha special barierový krém, nevykazuje žádné zásahy do mechanismů farmakologických nebo imunologických. Účinnost přípravku 2DERM Reha special barierový krém na regeneraci a rehabilitaci kůže nespočívá ani v působení vstřebávajících se obsahových látek.

Kontraindikace:
Vývoj přecitlivělosti na složky krému nebyl zjištěn.

Nežádoučí účinky:

Nebyly shledány. Mírně palčivý přechodný pocit byl ojediněle pozorován při počáteční aplikaci.Tento stav není důvodem k přerušení aplikace. Jedná se o reakci volných nervových zakončení, jenž jsou v lidské kůži při poruše barierové funkce odkryta. Palčivý pocit po několika aplikacích obvykle ustane.

Dávkování a způsob aplikace:

Doporučeno je nanášet v tenké vrstvě a vetřít do postižených míst 1 – 2x denně. 2DERM Reha special barierový krém je vhodný k použití pro dospělé a děti (i do 3 let).

2DERM Reha special barierový krém je možno kombinovat s jinými dermatologickými externy - např. kortikosteroidy (přechodně i trvaleji).

Složení:
Mikronizovaný zinek (zinc oxid) a talek (talcum), Medilan (čistý lanolin – pesticide free). Složky chránící před UV světlem: Zinc oxid, talek, silikáty. Pomocné látky: Urea, vit. E acetát , dexpantenol, citronan sodný, kyselina citronová, estery olejů, purifi kovaná voda.

Malé množství emulgátoru cukerné povahy (Tegocare) použito k tvorbě emulze a její koloidní stability. Emulgátor Tegocare v malém množství použitý k tvorbě emulze a její koloidní stability není schopný pronikat (penetrovat skrze rohovou vrstvu – proto možno označit takový krém jako „bez emulgátorů“.

Přípravek neobsahuje parfemaci ani silice!

Konservační přísada: Diazolidinyl Urea 0.11%, Sodium Benzoate 0.11%, Potassium Sorbate 0.05%

Upozornění:
Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou.

Uchovávání:
Skladujte při teplotě od 5 do 28°C. Nevystavujte přípravek přímému slunečnímu záření.

Výrobce:
FOR LIFE spol. s r. o., Moravanská 85a, 619 00 Brno, ČR

Balení:
20 ml

Podobné produkty najdete v