Součástí prezentace jsou také léky na předpis a volně prodejné léky k vnitřnímu nebo zevnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci! Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků, pouze Vám nabízíme příznivější cenu prostřednictvím nákupu v naší online lékárně. Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určeny, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Přečtěte si, prosím celé prohlášení. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Paralen Grip chřipka a kašel por.tbl.flm.12
- PARALEN GRIP CHŘIPKA A KAŠEL POR TBL FLM 12
- Volně prodejný lék
- EAN: 8594739205932
Informace o produktu
Paralen Grip je určen k odstranění příznaků chřipky a
nachlazení doprovázených suchým kašlem a ucpaným nosem. Paralen
Grip přináší úlevu od horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku,
bolesti svalů a kloubů, suchého kašle, uvolňuje ucpaný nos a
vedlejší nosní dutiny a tím usnadňuje dýchání.
ParalenGrip je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s
tělesnou hmotností nad 40 kg.
Paralen Grip užívejte pouze v případě, že máte chřipku nebo
nachlazení, které jsou doprovázené suchým kašlem a ucpaným nosem.
Pokud nemáte všechny uvedené příznaky a projevil se u vás jen
některý z nich, měl(a) byste užívat jiné léčivé přípravky určené k
léčbě daného příznaku.
Charakteristika:
V tabletách Paralen Grip se příznivě uplatňuje kombinace
paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu
(uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel).
Složení - účinné látky:
Léčivými látkami v přípravku Paralen Grip jsou paracetamolum 500
mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg,
phenylephrini hydrochloridum 5 mg v 1 potahované tabletě.
Složení - pomocné látky:
mikrokrystalická celulóza, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl
kroskarmelózy, povidon 30, kyselina stearová 50%.
Potahová vrstva: hypromelóza 2910/5, makrogol 6000, oxid
titaničitý (E171), simetikonová emulze SE4, mastek, hlinitý lak
chinolinové žluti (E104)
Popis přípravku:
Přípravek ParalenGrip jsou žluté podlouhlé bikonvexní potahované
tablety.
Kontraindikace:
Neužívejte ParalenGrip:
- pokud jste alergičtí / přecitlivělí na jakoukoli složku tohoto
přípravku (viz bod 6);
- pokud máte onemocnění jater;
- pokud máte kašel s nadměrnou tvorbou hlenu;
- jestliže trpíte typem chudokrevnosti zvaným hemolytická
anémie;
- jestliže máte vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce a cév;
- pokud trpíte onemocněním štítné žlázy;
- pokud máte cukrovku;
-jestliže máte zelený zákal s úzkým úhlem (zvýšený nitrooční
tlak);
- pokud současně užíváte některé léky:
k léčbě deprese či Parkinsonova onemocnění ze skupiny inhibitorů
MAO nebo jste je užíval(a) v posledních 2 týdnech,
k léčbě deprese ze skupiny tricyklických antidepresiv,
na vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce ze skupiny
betablokátorů.
Pokud si nejste jisti, zda se vás uvedené týká, poraďte se se svým
lékařem.
Speciální upozornění:
Zvláštní opatrnosti při užití Paralen Grip je
zapotřebí
O používání přípravku Paralen Grip se poraďte se svým lékařem,
pokud:
- jste těhotná nebo kojíte,
- máte zvětšenou prostatu,
- průduškové astma,
- nedostatek enzymu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy,
- onemocnění ledvin,
- užíváte jiné léky viz níže.
Užívání vyšších než doporučených dávek paracetamolu (jedna z
léčivých látek přípravku Paralen Grip) může vést k riziku závažného
poškození funkce jater.
Paralen Grip užívejte pouze v případě, že máte chřipku nebo
nachlazení, které jsou doprovázené suchým kašlem a ucpaným nosem.
Pokud nemáte všechny uvedené příznaky a projevil se u vás jen
některý z nich, měl(a) byste užívat jiné léčivé přípravky určené k
léčbě daného příznaku.
Přípravek Paralen Grip není určen pro děti mladší než 12 let.
Nežádoučí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Paralen Grip
nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Nežádoucí účinky se v terapeutických dávkách vyskytují zpravidla
přechodně a mají mírný průběh.
Při vyšších dávkách dextromethorfanu byly pozorovány bolesti hlavy,
rychlé mimovolní pohyby očí a zhoršená výslovnost.
Fenylefrin může způsobit mírné zvýšení krevního tlaku, nevolnost,
bolest hlavy, zřídka bušení srdce.
V následující tabulce jsou shrnuty nežádoucí účinky, které se
objevily v souvislosti s užitím léčivých látek přípravku, rozdělené
do skupin podle frekvence výskytu
Časté (u 1-10 ze 100 léčených): bolesti hlavy, únava, malátnost,
nespavost, závratě (točení hlavy).
Méně časté (u 1-10 z 1000 léčených): zhoršená výslovnost.
Vzácné (u 1-10 z 10000 léčených): kožní alergické reakce,
vyrážka.
Velmi vzácné (u méně než 1 z 10000 léčených): pocit bušení srdce,
změny krevního obrazu, rychlé mimovolní pohyby očí (nystagmus),
zúžení průdušek, zvracení, průjem, zvýšení krevního tlaku,
žloutenka.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře,
nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou
uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři
nebo lékárníkovi.
Interakce:
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích,
které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích,
které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
O používání přípravku Paralen Grip se poraďte se svým
lékařem, pokud užíváte
- léky k ředění krve (warfarin),
- léky podporující tvorbu hlenu a vykašlávání,
- léky na epilepsii,
- léky na spaní, uklidnění a jiné léky tlumící centrální nervový
systém,
- některá antibiotika (rifampicin),
- lék na HIV zidovudin,
- kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé
léky,
- léky na vysoký krevní tlak a na poruchy srdečního rytmu.
Některé léky mohou ovlivnit vstřebávání paracetamolu, včetně těch
užívaných k léčbě vysokého cholesterolu a přípravky k léčbě
nevolnosti a zvracení.
Jestliže užíváte Paralen Grip, neužívejte jiné léky na chřipku a
nachlazení nebo k omezení zduření nosní sliznice (dekongestiva) a
jiné léky obsahující paracetamol.
Těhotenství a kojení:
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete
užívat jakýkoliv lék. Přípravek Paralen Grip by se neměl užívat
během těhotenství a kojení.
Dávkování a způsob užití:
Dospělí a dospívající od 15 let
1-2 tablety Paralen Grip podle potřeby až 4krát denně, s časovým
odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hod.
Jednu tabletu Paralen Grip je vhodné podávat u osob s hmotností do
60 kg, osoby s hmotností nad 60 kg mohou užívat až 2 tablety
Paralen Grip v jedné dávce.
Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety (1 g paracetamolu).
Maximální denní dávka je 8 tablet Paralenu Grip (4 g paracetamolu)
za 24 hodin.
Dospívající 12-15 let s tělesnou hmotností nad 40
kg
1 tableta ParalenGrip podle potřeby v časovém odstupu nejméně 4-6
hodin.
Maximální denní dávka je 6 tablet (3 g paracetamolu).
Pacienti se sníženou funkcí ledvin či
jater
Před použitím přípravku Paralen Grip se o úpravě dávkování poraďte
s lékařem. Po posouzení vašeho zdravotního stavu vám může doporučit
snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.
Tablety Paralen Grip se polykají celé, doporučujeme zapít
tekutinou. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte
lék Paralen Grip během jídla. Obvyklá délka léčby je 3-5 dní.
Přípravek Paralen Grip nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7
dnů.
Pokud se vaše obtíže zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, vyhledejte
lékaře a poraďte se o dalším postupu.
Užívání přípravku Paralen Grip s jídlem a
pitím
Během léčby se nesmějí požívat alkoholické nápoje. Současné pití
alkoholu může způsobit poškození jater.
Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte lék během
jídla.
Upozornění:
Jestliže jste užil(a) více přípravku Paralen Grip, než
jste měl(a)
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku Paralen Grip
dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky
předávkování!
Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Paralen
Grip
Pokud je třeba, užijte další dávku přípravkuParalen Grip , jakmile
si vzpomenete, dodržte však odstup mezi jednotlivými dávkami
minimálně 4 hodiny a maximální denní dávku.
Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou
tabletu.
Řízení dopravních prostředků a obsluha
strojů
Přípravek Paralen Grip neovlivňuje činnosti vyžadující zvýšenou
pozornost (řízení motorových vozidel, obsluha strojů, práce ve
výškách). Pokud se však u vás během léčby objeví nežádoucí účinky
jako jsou bolesti hlavy, únava, malátnost nebo závratě neměl/a
byste řídit dopravní prostředky ani obsluhovat stroje.
Uchovávání:
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Uchovávejte v původním obalu,
aby byl přípravek chráněn před světlem.
Paralen Grip nevyžaduje žádné zvláštní teplotní podmínky
uchovávání.
Varování:
Přípravek ParalenGrip nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti
uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni
uvedeného měsíce.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího
odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky,
které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní
prostředí.
Informace pro pacienta:
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro
vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však
musíte přípravek Paralen Grip užívat pečlivě podle návodu, aby vám
co nejvíce prospěl.
Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete
potřebovat přečíst znovu.
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo
radu.
Pokud se vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, vyhledejte
lékaře.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře,
nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou
uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři
nebo lékárníkovi.
Držitel rozhodnutí o registraci:
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika.
Výrobce:
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika.
Balení:
12 potahovaných tablet
Parametry
Kód SÚKL | 0157599 |
---|