Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Paralen suspenze - 100 ml

Paralen suspenze se podává dětem od kojeneckého věku ke snížení horečky při…

  • PARALEN SUS POR SUS 1X100ML/2.4GM
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8594739041332
Dostupnost:
Skladem

85 Kč (77 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Paralen suspenze se podává dětem od kojeneckého věku ke snížení horečky při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních, při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů a pohybového ústrojí.

Charakteristika:

Paracetamol, účinná látka přípravku Paralen sus, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Výrobce:

Zentiva a.s. Praha, ČR.

Držitel registračního rozhodnutí:

Zentiva a.s. Praha, ČR.

Složení – účinné látky:

Paracetamolum 120 mg v 5 ml suspenze.

Složení – pomocné látky:

Benzoan sodný, sorbitan draselný, sorbitol, glycerol, xanthanová klovatina, monohydrát citronové kyseliny, sodná sůl sacharinu, jahodové aroma, azorubin, voda čištěná.

Indikační skupina:

Antipyretikum, analgetikum (lék snižující horečku a tlumící bolest).

Kontraindikace:

Paralen suspenze se nesmí podávat dětem při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku, při těžším onemocnění ledvin a jater nebo při akutní žloutence. Přípravek se nepodává dětem mladším než 3 měsíce anebo s tělesnou hmotností menší než 5 kg.

Nežádoučí účinky:

Paralen suspenze v doporučeném dávkování může vyvolat nežádoucí účinky jen zřídka. U citlivějších jedinců se mohou vyskytnout alergické reakce, např. kožní vyrážky. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším podávání přípravku dítěti poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Paralen suspenze a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání Paralen suspenze a některých léků na spaní, léků proti epilepsii a některých antibiotik může způsobit poškození jater. V případě, že dítě užívá jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Paralen suspenze s lékařem. V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že dítě užívá Paralen suspenze.

Dávkování:

Děti obvykle užívají přípravek Paralen sus v závislosti na tělesné hmotnosti takto: děti od 5 do 7 kg: 1/2 odměrné lžičky , děti od 7 do 10 kg: 3/4 odměrné lžičky, děti od 10 do 15 kg: 1 odměrnou lžičku, děti od 15 do 20 kg: 1 a 1/2 odměrné lžičky. Podává se 3–4 krát denně.

děti od 20 do 25 kg: 2 odměrné lžičky, děti od 25 do 30 kg: 2 a 1/2 odměrné lžičky. Podává se nejvýše 3krát denně.

Paralen suspenze se podává podle potřeby u dětí s tělesnou hmotností do 20 kg 3–4krát denně, u dětí nad 20 kg nejvýše 3krát denně, v časových odstupech nejméně 6 hodin. Děti s tělesnou hmotností nad 30 kg by již nemusely dobře snášet velký objem dávky, a proto je vhodnější jim podávat jinou lékovou formu přípravku.

K odměření dávky je přiložena odměrná lžička se dvěma ryskami, označenými 1/4 (= 1/4 odměrky, odpovídá 1,25 ml) a 1/2 (= 1/2 odměrky, odpovídá 2,5 ml); lžička naplněná po okraj obsahuje 5 ml. Před odebráním každé dávky je třeba suspenzi velmi dobře protřepat (cca 5 sec.).

Způsob užití:

Suspenzi je třeba zapít dostatečným množstvím nedráždivé tekutiny. Návod pro otevírání lékovky s bezpečnostním uzávěrem Lékovka je opatřena bezpečnostním uzávěrem zabraňujícím otevření dětmi. Otevřete jej tak, že uzávěr stlačíte pevně dolů a odšroubujete proti směru hodinových ručiček. Po použití je třeba uzávěr opět pevně zašroubovat.

Upozornění:

O vhodnosti současného podávání přípravku Paralen sus s jinými léky proti bolesti a nachlazení dětem se poraďte s lékařem. Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším podávání přípravku dítěti s lékařem.

U kojenců se s lékařem poraďte neprodleně, i když přípravek podáte ke zmírnění horečky. Léčba přípravkem Paralen sus bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3–5 dnů. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Bez doporučení lékaře nepodávejte tento přípravek současně s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při předávkování nebo náhodném požití suspenze dítětem ihned vyhledejte lékaře.

Uchovávání:

Uchovávejte v suchu při teplotě 10–25 st. C. Chraňte před světlem.

Varování:

Přípravek Paralen sus nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu, musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:

100 ml suspenze.

Parametry

Kód SÚKL 0066101
Podobné produkty najdete v: