Součástí prezentace jsou také léky na předpis a volně prodejné léky k vnitřnímu nebo zevnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci! Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků, pouze Vám nabízíme příznivější cenu prostřednictvím nákupu v naší online lékárně. Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určeny, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Přečtěte si, prosím celé prohlášení. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Paralen Grip Horký Nápoj por.gra.sus. 12
- PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ POR GRA SUS 12
- Volně prodejný lék
- EAN: 8594739213142
Informace o produktu
Paralen Grip horký nápoj je určen k odstranění příznaků
chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti hlavy, bolesti v
krku, bolesti svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní
dutiny a tím usnadňuje dýchání.
Paralen Grip horký nápoj je určen pro dospělé a mladistvé od 15
let.
Složení - účinné látky:
Léčivými látkami jsou paracetamol 650 mg a fenylefrin hydrochlorid
10 mg v 1 sáčku Paralen Grip horký nápoj.
Složení - pomocné látky:
sacharóza, dihydrát citronanu sodného, kyselina vinná, kyselina
citrónová, přírodní citrónové aroma v prášku, povidon 25, citrónové
aroma v prášku, kyselina askorbová (vitamin C), aspartam, pigmenty
z oddenku kurkumy dlouhé.
Popis přípravku:
Zrněný žluto-bílý prášek.
Kontraindikace:
Neužívejte přípravek Paralen Grip horký nápoj
pokud jste alergičtí/přecitlivělí na jakoukoli složku přípravku
(viz. bod 6),
- pokud trpíte těžkým onemocněním ledvin nebo jater, vysokým
krevním tlakem, onemocněním srdce, cukrovkou, zvýšeným nitroočním
tlakem (zelený zákal), onemocněním štítné žlázy,
- pokud současně užíváte některé léky k léčbě deprese
Nežádoučí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Paralen Grip horký
nápoj nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u
každého.
Nežádoucí účinky jsou při užívání doporučených dávek vzácné a mají
obvykle mírný průběh.
Při užívání paracetamolu (jedna z léčivých látek přípravku Paralen
Grip horký nápoj) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky
(seřazeny dle četnosti výskytu):
Vzácné (možnost výskytu u 1- 10 pacientů z 10 000): kožní
alergické reakce, vyrážka
Velmi vzácné (možnost výskytu u méně než 1 pacienta z 10 000):
změny krevního obrazu, žloutenka, zúžení průdušek
Při užívání fenylefrinu (jedna z léčivých látek přípravku Paralen
Grip horký nápoj) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky
(seřazeny dle četnosti výskytu):
Velmi vzácné (možnost výskytu u méně než 1 pacienta z 10
000): bolesti hlavy, závratě (točení hlavy), nespavost, bušení
srdce, zvýšení krevního tlaku, zvracení, průjem
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře,
nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou
uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři
nebo lékárníkovi.
Interakce:
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích,
které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích,
které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Současné dlouhodobé užívání Paralenu Grip horký nápoj a některých
léků na spaní, léků proti epilepsii nebo některých antibiotik může
způsobit poškození jater.
Bez doporučení lékaře neužívejte Paralen Grip horký nápoj, pokud
užíváte jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol (jedna z
účinných látek přípravku Paralen Grip horký nápoj).
Speciální upozornění:
Zvláštní opatrnosti při užití přípravku Paralen Grip horký
nápoj je zapotřebí
- pokud máte problémy s požíváním alkoholu,
- pokud trpíte jaterním onemocněním
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného
poškození funkce jater. Pokud užíváte jakákoliv jiná léčiva
obsahující paracetamol (jedna z účinných látek přípravku Paralen
Grip horký nápoj), je užívání možné pouze na doporučení lékaře.
Těhotenství a kojení:
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete
užívat jakýkoliv lék.
Přípravek Paralen Grip horký nápoj by se neměl užívat během
těhotenství.
Kojící ženy mohou užívat Paralen Grip horký nápoj pouze na výslovné
doporučení lékaře.
Dávkování a způsob užití:
Vždy užívejte přípravek Paralen Grip horký nápoj přesně podle
pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte
se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Dospělí, včetně starších osob a mladistvých od 15 let: 4x
denně jeden sáček rozpuštěný ve sklenici horké (nikoli vařící)
vody. Jednotlivé dávky se podávají vždy nejdříve po 4 hodinách.
Neužívejte více než 4 sáčky Paralen Grip horký nápoj za 24
hodin.
Přípravek Paralen Grip horký nápoj nepoužívejte bez porady s
lékařem déle než 7 dnů.
Pokud obtíže neustupují, zhoršují se nebo přetrvávají více než 3
dny, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu.
Jestliže jste užil(a) více přípravku
Paralen Grip horký nápoj, než jste měl(a)
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned
vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky
předávkování.
Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Paralen Grip
horký nápoj
Pokud je třeba, užijte další dávku přípravku, jakmile si
vzpomenete.
Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou
dávku.
Upozornění:
Užívání přípravku Paralen Grip horký nápoj s jídlem a pitím
Během léčby nepijte alkoholické nápoje. Současné pití alkoholu může
způsobit poškození jater.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Přípravek neovlivňuje činnosti vyžadující zvýšenou pozornost
(řízení motorových vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách).
Důležité informace o některých složkách přípravku
Paralen Grip horký nápoj
Obsahuje 2,8 g sacharózy v 1 dávce. Je nutno vzít v úvahu u
pacientů s cukrovkou. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte
některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý
přípravek užívat.
Obsahuje aspartam, zdroj fenylalaninu. Může být škodlivý pro
pacienty s fenylketonurií.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25C v původním obalu, aby byl přípravek
Paralen Grip horký nápoj chráněn před vlhkostí. Uchovávejte mimo
dosah a dohled dětí.
Varování:
Přípravek Paralen Grip horký nápoj nepoužívejte po uplynutí doby
použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k
poslednímu dni uvedeného měsíce.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího
odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky,
které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní
prostředí.
Informace pro pacienta:
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však
musíte přípravek Paralen Grip horký nápoj užívat pečlivě podle
návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.
- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete
potřebovat přečíst znovu.
- Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo
radu.
- Pokud se vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, vyhledejte
lékaře.
- Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře,
nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou
uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři
nebo lékárníkovi.
Držitel rozhodnutí o registraci:
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika
Výrobce:
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika
Balení:
12 sáčků
Parametry
Kód SÚKL | 0180992 |
---|