Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Panadol Extra Rapide - 12 šumivých tablet

Šumivé tablety Panadol Extra Rapide jsou vhodné k úlevě při bolestech hlavy, migréně,...
  • PANADOL EXTRA RAPIDE POR TBL EFF 12
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590335001022
Dostupnost:
Skladem

61 Kč (55 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Šumivé tablety Panadol Extra Rapide jsou vhodné k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Šumivé tablety Panadol Extra Rapide též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku. Šumivé tablety Panadol Extra Rapide mohou užívat dospělí a děti starší 12ti let.

Charakteristika:

Panadol Extra Rapide obsahuje kombinaci dvou léčivých látek. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra Rapide nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Výrobce:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Dungarvan, Knockbrack, Irsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v 1 šumivé tabletě.

Složení - pomocné látky:

Hydrogenuhličitan sodný, sorbitol, sodná sůl sacharinu, natrium-lauryl-sulfát, kyselina citronová, uhličitan sodný, povidon, dimetikon. Šumivá tableta obsahuje též 427 mg sodíku.

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum.

Kontraindikace:

Při známé přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se pro onemocnění jater nebo ledvin se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků poškozujících játra.

Nežádoučí účinky:

Šumivé tablety Panadol Extra Rapide jsou obvykle dobře snášeny, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení, nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Panadol Extra Rapide a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Panadol Extra Rapide užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra Rapide s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychlení srdeční činnosti.

Těhotenství a kojení:

Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto léku s lékařem.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí užívají 2 tablety rozpuštěné ve skleničce vody až 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12-15 let: 1 tabletu rozpuštěnou ve skleničce vody až 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Předávkování:

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít k selhání funkce jater.

Upozornění:

Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním a nebo užíváte jiná léčiva obsahující paracetamol. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.

Varování:

Šumivé tablety Panadol Extra Rapide nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

12 šumivých tablet.

Parametry

Kód SÚKL 0014701