Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Panadol Extra - 10 tbl.

Panadol Extra potahované tablety je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně,...
  • PANADOL EXTRA POR TBL FLM 10
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590335000162
Dostupnost:
Skladem

35 Kč (32 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Panadol Extra potahované tablety je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku. Panadol Extra tablety mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12ti let.

Charakteristika:

Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Výrobce:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.

Složení - pomocné látky:

Kukuřičný škrob, přebdobtnalý škrob, povidon 25, sorbitan draselný, mastek, kyselina stearová, sodná sůl kroskarmelózy, hydroxypropylmethylcelulóza, triacetin.

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum.

Kontraindikace:

Při známé přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se pro onemocnění jater se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků poškozujících játra.

Nežádoučí účinky:

Panadol Extra tablety jsou obvykle dobře snášeny, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení, nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Panadol Extra tablet a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Panadol Extra tablety užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychení srdeční činnosti.

Těhotenství a kojení:

Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto léku s lékařem.

Dávkování:

Dospělí a mladiství: 1-2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12-15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Způsob užití:

Panadol Extra tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Předávkování:

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít k selhání funkce jater.

Upozornění:

Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.

Varování:

Panadol Extra tablety nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

10 potahovaných tablet.

Parametry

Kód SÚKL 0098787