Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Ibumax 400 mg - 30 tbl.

Přípravek IbuMax 400 mg se používá při mírné až střední bolesti, např. při bolesti...

  • IBUMAX 400 MG POR TBL FLM 30X400MG
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 6410530083437
Dostupnost:
do 24 h.

65 

Informace o produktu

Přípravek IbuMax 400 mg se používá při mírné až střední bolesti, např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.

V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (artritidě) a páteře nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Přípravek Ibumax 400 mg je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let.

Charakteristika:

Léčivá látka ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Další informace

Držitel registračního rozhodnutí:

Vitabalans Oy, Varastokatu 8, 13500 Hameenlinna, Finsko.

Složení - účinné látky:

Ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě.

Složení - pomocné látky:

Předželatinovaný kukuřičný škrob, hypromelóza, stearan hořečnatý, celulóza mikrokrystalická, natrium-lauryl-sulfát, kyselina stearová, koloidní bezvodý oxid křemičitý, potahová soustava opadry bílá.

Indikační skupina:

Antiflogistikum, analgetikum, antipyretikum (k tlumení zánětu, bolesti a horečky).

Kontraindikace:

IbuMax 400 mg se nesmí používat při přecitlivělosti na některou složku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka. Dále se neužívá při aktivním vředu žaludku nebo dvanáctníku, při poruchách krvetvorby a poruchách srážlivosti krevní.

Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek Ibumax 400 mg pacienti s těžší poruchou ledvin, jater, srdeční funkce, s vysokým krevním tlakem, dále pacienti po prodělaném žaludečním nebo dvanáctníkovém vředu, při průduškovém astmatu i v klidovém stavu, při některých onemocněních pojivové tkáně (tzv. kolagenózy) a při současné léčbě léky snižujícími srážení krve.

Přípravek Ibumax 400 mg není vhodný pro děti mladší než 6 let a ženy v první a třetí třetině těhotenství.

Nežádoučí účinky:

Přípravek Ibumax 400 mg je obvykle dobře snášen, přesto se během léčby mohou objevit zažívací obtíže jako nevolnost, zvracení, bolesti v nadbřišku, pálení žáhy, průjem, zácpa, dále alergické reakce (kopřivka, svědění), zřídka se mohou objevit závratě, neostré vidění, otoky. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Jestliže se objeví závažnější reakce jako kopřivka, náhle vzniklý otok kolem očí, pocit tísně na hrudníku nebo obtíže s dechem, dále bolesti v nadbřišku či černě zbarvená stolice anebo poruchy vidění, přerušte užívání přípravku Ibumax 400 mg a okamžitě vyhledejte lékaře.

Interakce:

Účinky přípravku IbuMax 400 mg potahované tablety a některých přípravků současně užívaných se mohou vzájemně ovlivňovat.

Léky snižující srážlivost krve zvyšují riziko krvácení.

Kyselina acetylsalicylová a jiné protizánětlivé léky a kortikoidy zvyšují riziko vzniku nežádoucích účinků v oblasti zažívacího ústrojí včetně krvácení a vzniku žaludečního vředu.

Ibuprofen může zvýšit hladinu lithia, digoxinu a fenytoinu (léku užívaného k léčbě epilepsie) v krvi a tím zvýšit jejich nežádoucí účinky.

Ibuprofen může snižovat účinek léků používaných k léčení vysokého krevního tlaku a močopudných léků.

Ibuprofen snižuje účinek léků snižujících hladinu kyseliny močové v krvi (např. probenecid, sulfinpyrazon).

V případě, že užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti současného užívání přípravku IbuMax 400 mg s lékařem a bez porady s ním ho neužívejte. Bez porady s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem jiné volně prodejné léky.

V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že užíváte IbuMax 400 mg.

Těhotenství a kojení:

V druhé třetině těhotenství a při kojení užívejte přípravek pouze na doporučení lékaře.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a děti nad 12 let užívají obvykle 1 tabletu IbuMax 400 mg 3krát denně při horečnatých onemocněních, 1 tabletu při bolesti, nejvýše 3 tablety denně rozdělených do několika dávek. Dětem ve věku 6-12 let se podává 1/2 tablety 2-3krát denně.

V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu se před užitím přípravku poraďte s lékařem.

Na doporučení lékaře dospělí obvykle užívají 1-2 tablety 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Účinek tablet můžete podpořit nanesením krému s obsahem ibuprofenu na postižené místo (např. klouby, svaly, šlachy).

Způsob užití:

Potahované tablety Ibumax 400 mg se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem.

Upozornění:

Pokud bolesti nebo horečka při léčbě přípravkem IbuMax 400 mg neustupují a přetrvávají déle než 3-5 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Pokud podáváte IbuMax 400 mg dítěti, vyhledejte lékaře již po 3 dnech.

Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje a kouřit.

Při předávkování nebo náhodném požití potahovaných tablet dítětem vyhledejte lékaře.

Uchovávání:

Přípravek Ibumax 400 mg se uchovává při teplotě do 25 st. C v původním vnitřním obalu a v krabičce, aby byl chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí.

Varování:

Přípravek Ibumax 400 mg nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:

30 potahovaných tablet.

Parametry

Kód SÚKL 0057607