Součástí prezentace jsou také léky na předpis a volně prodejné léky k vnitřnímu nebo zevnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci! Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků, pouze Vám nabízíme příznivější cenu prostřednictvím nákupu v naší online lékárně. Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určeny, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Přečtěte si, prosím celé prohlášení. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Ibalgin Grip 200mg/5mg por.tbl.flm.12
- IBALGIN GRIP 200 MG/5 MG POR TBL FLM 12
- Volně prodejný lék
- EAN: 8594739214705
Informace o produktu
Ibalgin Grip užívejte, pouze pokud máte chřipku nebo nachlazení, které jsou doprovázené ucpaným nosem. Pokud ucpaný nos nemáte, měl/a byste dát přednost jednosložkovému přípravku Ibalgin obsahujícímu pouze ibuprofen.
Ibalgin Grip obsahuje ibuprofen a fenylefrin
hydrochlorid, látky, které jsou účinné při úlevě od příznaků
chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti hlavy, bolestivých
vedlejších nosních dutin, bolesti v krku, a bolesti svalů a kloubů.
Kromě toho Ibalgin Grip pomáhá při rýmě, uvolňuje ucpaný nos a
nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání.
Ibalgin Grip je určen pro dospělé a dospívající ve věku 12
let a starší.
Charakteristika:
Ibuprofen patří do skupiny léčivých přípravků známých jako
nesteroidní protizánětlivé léky (NSA) a je účinný proti bolestem
(včetně bolesti hlavy), otokům a také snižuje horečku. Fenylefrin
hydrochlorid (látka snižující překrvení nosní sliznice) snižuje
otok v nosní dutině, uvolňuje ucpaný nos a snižuje tak tlak, který
může způsobovat bolest hlavy.
Složení - účinné látky:
Léčivými látkami jsou ibuprofenum 200 mg a phenylephrini
hydrochloridum 5 mg v jedné tabletě Ibalgin Grip.
Složení - pomocné látky:
Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předbobtnalý kukuřičný
škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mastek, povidon 30,
koloidní bezvodý oxid křemičitý, kyselina stearová 50%, hypromelosa
2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý (E171).
Popis přípravku:
Ibalgin Grip jsou bílé až téměř bílé bikonvexní potahované tablety
o průměru přibližně 10,6 mm.
Kontraindikace:
Neužívejte přípravek Ibalgin Grip, jestliže:
- jste alergický(á) na ibuprofen, fenylefrin hydrochlorid nebo na
kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě složení)
a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné
nesteroidní protizánětlivé léky projevující se dušností, astmatem
nebo kopřivkou;
- máte aktivní nebo znovu se objevující vřed nebo krvácení do
žaludku nebo dvanáctníku nebo jestliže jste tímto v minulosti
trpěl/a opakovaně (nejméně dvakrát);
- jste někdy trpěl/a krvácením nebo proděravěním v zažívacím
ústrojí v souvislosti s předchozí léčbou NSA;
- trpíte poruchou krvetvorby nebo poruchou srážení krve;
- máte velmi vysoký krevní tlak nebo těžké selhání srdce, jater
nebo ledvin;
- jste žena ve třetím trimestru těhotenství (poslední 3 měsíce
těhotenství);
- máte cukrovku;
- máte hyperaktivní štítnou žlázu (hypertyreόza);
- máte zelený zákal s úzkým úhlem;
- trpíte retencí moči (neschopnost močit);
- máte cévní nádor blízko ledvin (feochromocytom);
- současně užíváte:
- léky (MAOI, ze skupiny inhibitorů monoaminooxidázy) k léčbě
deprese nebo jste je užíval/a během předchozích 2 týdnů;
- léky (ze skupiny tricyklických antidepresiv) k léčbě deprese;
- léky (ze skupiny betablokátorů) k léčbě vysokého krevního tlaku
nebo onemocnění srdce;
- sympatomimetika (léky k omezení zduření sliznice), včetně léků
podávaných různými cestami, t. j. ústy a místně (nosní, ušní a oční
léky).
Pokud si nejste jistý/á, zda se Vás některý z výše uvedených stavů
týká, zeptejte se svého lékaře.
Ibalgin Grip na chřipku a nachlazení není určen pro děti do 12
let.
Nežádoučí účinky:
Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek Ibalgin Grip
nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Existuje zvýšená pravděpodobnost nežádoucích účinků u starších
osob, u lidí s žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy (zejména s
krvácením nebo proděravěním sliznice) v anamnéze nebo u lidí
dlouhodobě užívajících přípravky s obsahem kyseliny
acetylsalicylové.
Přestaňte užívat tento přípravek a vyhledejte okamžitě lékařskou
pomoc, pokud se objeví následující obtíže:
- Závažné alergické reakce [včetně anafylaktického šoku (akutního
alergického stavu vznikajícího v důsledku těžké přecitlivělosti k
některým cizorodým látkám), jenž může být fatální], které mohou
vyvolat kožní vyrážku, otok obličeje, rtů, úst, jazyka nebo hrdla,
sípání nebo obtíže s dýcháním. Velmi vzácná četnost výskytu.
- Závažná kožní reakce s nafialovělými tečkami nebo skvrnami na
kůži, puchýři, odlupováním kůže, (vysokou) horečkou, bolestí kloubů
a/nebo zánětem očí (Stevens-Johnsonův syndrom/toxická epidermální
nekrolýza). Velmi vzácná četnost výskytu.
- Závažné snížení počtu bílých krvinek, které zvyšuje
pravděpodobnost infekce, vysoká horečka, poškození sliznic a kůže.
Velmi vzácná četnost výskytu.
- Zažívací obtíže jako bolest žaludku nebo jiné nezvyklé žaludeční
příznaky (častá četnost výskytu); vylučování krvavé nebo černé
stolice, zvracení krve nebo tmavých částeček, které vypadají jako
kávová zrna (vzácná četnost výskytu).
Další nežádoucí účinky, které se mohou objevit, jsou zaznamenané
níže a seřazené podle četnosti.
Velmi časté (mohou postihnout více než 1 pacienta z
10):
- porucha trávení, nevolnost (nauzea), zvracení, průjem, nadýmání,
zácpa.
Časté (mohou postihnout až 1 pacienta z 10):
- bolest hlavy, závrať, neschopnost usnout (insomnie).
Méně časté (mohou postihnout až 1 pacienta ze 100):
- kopřivka, svědění, vyrážka,
- zvonění v uších.
Vzácné (mohou postihnout až 1 pacienta z 1 000):
- zánět ochranných blan mozku a míchy (meningitida),
- porucha zraku, barvoslepost,
- tvorba vředů nebo prasknutí žaludku, jícnu nebo střev, tmavá nebo
černá stolice a zvracení krve,
- nervozita.
Velmi vzácné (mohou postihnout až 1 pacienta z 10
000):
- deprese,
- pocit bušení srdce, srdeční selhání, zvýšený krevní tlak,
- poruchy krve (první příznaky jsou: horečka, bolest v krku,
povrchové vředy v ústech, příznaky podobné chřipce, únava,
nevysvětlitelné krvácení nebo podlitiny),
- vředy v ústech, zánět žaludku, zhoršení současného onemocnění
střev (zánětu tlustého střeva nebo Crohnovy choroby),
- problémy jater nebo ledvin (možné selhání ledvin, zánět ledvin),
krev v moči, zánět močového měchýře.
Není známo (z dostupných údajů nelze četnost určit):
- nepravidelný nebo zrychlený tlukot srdce,
- bolest v oku nebo pálení, rozostřené vidění, citlivost na světlo
nebo nesnášenlivost světla, akutní zelený zákal s uzavřeným úhlem
(bolest v oku),
- obtíže při dýchání nebo sípání (především u pacientů s
průduškovým astmatem), zhoršení astmatu.
Léky jako Ibalgin Grip mohou být spojeny s mírným zvýšením rizika
srdeční příhody („infarkt myokardu“) nebo mozkové mrtvice.
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to
svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě
jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této
příbalové informaci.
Interakce:
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které
užíváte, které jste v nedávné době užíval/a nebo které možná budete
užívat.
Neužívejte přípravek Ibalgin Grip, jestliže
užíváte:
- jakékoli jiné léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou nebo
jiné NSA;
- léky na nachlazení a chřipku;
- léky k léčbě ucpaného nosu;
- nebo jste užíval/a během předchozích 2 týdnů antidepresiva (viz
bod „Neužívejte přípravek Ibalgin Grip“ výše);
- sympatomimetika (viz bod „Neužívejte přípravek Ibalgin Grip“
výše);
- léky (ze skupiny betablokátorů) k léčbě vysokého krevního tlaku
nebo onemocnění srdce (viz bod „Neužívejte přípravek Ibalgin Grip“
výše).
Dříve než začnete užívat přípravek Ibalgin grip, poraďte se se
svým lékařem nebo lékárníkem,jestliže užíváte:
- kortikosteroidy;
- léky k léčbě vysokého krevního tlaku a na odvodnění;
- léky na ředění krve (jako warfarin) a antiagregancia
(protidestičkové léky);
- selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI)
(léky na depresi);
- některá antibiotika (chinolon, aminoglykosidy);
- deriváty sulfonylurey (léky na cukrovku);
- přípravky obsahující lithium (lék na manické depresivní
onemocnění a depresi), methotrexát (lék na rakovinu a revmatismus),
sulfinpyrazon a probenecid (léky na dnu), cyklosporin a takrolimus
(léky na potlačení imunity), zidovudin (léky na AIDS), digoxin (lék
na nedostatečnost srdce), fenytoin (lék na epilepsii), baklofen (na
léčbu křečí kosterních svalů), ergotamin a methysergid (léky na
migrenόzní záchvaty), mifepriston (potratová pilulka).
Speciální upozornění:
Před užitím přípravku Ibalgin Grip se poraďte se svým
lékařem nebo lékárníkem, jestliže:
- máte nebo jste někdy měl/a střevní problémy;
- trpíte zánětlivým vředovým onemocněním zažívacího ústrojí, jako
je Crohnova choroba nebo ulcerόzní kolitida;
- trpíte poruchou ledvin nebo jater;
- trpíte průduškovým astmatem, sennou rýmou, nosními polypy nebo
chronickými obstrukčními dýchacími chorobami;
- jste právě po závažné operaci;
- trpíte systémovým lupus erythematodes (porucha imunitního
systému) a dalšími poruchami pojivové tkáně (riziko aseptické
meningitidy);
- máte problémy se srdcem, prodělal/a jste mozkovou mrtvici nebo se
domníváte, že můžete být těmito stavy ohrožen/a (např. jestliže
máte vysoký krevní tlak, cukrovku nebo vysoký cholesterol nebo jste
kuřák/kuřačka);
- jste muž se zvětšenou prostatou (hypertrofie prostaty).
Léky jako Ibalgin Grip mohou způsobit mírné zvýšení rizika srdeční
příhody („infarkt myokardu“) nebo mozkové mrtvice. Riziko je
pravděpodobnější při užívání vysokých dávek a při dlouhodobější
léčbě. Proto nepřekračujte doporučenou dávku léku Ibalgin
Grip ani dobu léčby.
Některé současně užívané léky by mohly zvyšovat riziko poškození
žaludku nebo krvácení [jiné nesteroidní protizánětlivé léky (NSA),
kortikosteroidy, léky tlumící krevní srážení jako warfarin,
selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI),
protidestičkové léky snižující krevní srážení jako kyselina
acetylsalicylová].
U pacientů se zvýšeným rizikem poškození zažívacího ústrojí by mělo
být zváženo současné užívání látek s ochranným účinkem.
Jestliže jste měl/a v minulosti obtíže týkající se zažívacího
ústrojí, zejména jste-li již starší, měl/a byste hlásit jakékoli
neobvyklé příznaky v oblasti břicha (hlavně krvácení do zažívacího
ústrojí) Vašemu lékaři, a to především v počátečních stádiích
léčby.
Těhotenství a kojení:
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být
těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo
lékárníkem dříve, než začnete Ibalgin Grip užívat.
Přípravek Ibalgin Grip se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.
Ibalgin Grip patří do skupiny léků (NSA), které mohou snížit
plodnost žen. Tento účinek je po ukončení léčby vratný.
Dávkování:
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou
informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si
nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Dospělí a dospívající ve věku 12 let a
starší:
Přípravek Ibalgin Grip je určen pouze ke krátkodobému použití.
Měl/a byste užívat nejnižší dávku po co nejkratší dobu nutnou k
úlevě od příznaků onemocnění. Obvyklá dávka je 2 tablety Ibalgin
Grip každých 8 hodin.
Mezi jednotlivými dávkami ponechte nejméně 4hodinový odstup a
neužívejte více než 6 tablet za 24 hodin.
Neužívejte Ibalgin Grip déle než 3–5 dní, aniž byste se poradil/a s
lékařem. Jestliže se příznaky Vaší nemoci nezlepší nebo se zhorší
nebo přetrvávají déle než 3–5 dní, měl/a byste se poradit s
lékařem.
Nepřekračujte doporučenou dávku nebo dobu trvání léčby.
Starší osoby
U starších osob je dávkování stejné jako u ostatních dospělých, ale
je třeba zvýšené opatrnosti (viz bod „Kontraindikace, Speciální
upozornění a opatření“ výše).
Pacienti se zhoršenou funkcí jater a
ledvin
U pacientů s nedostatečností jater a ledvin je třeba zvýšená
opatrnost (viz bod „Kontraindikace, Speciální upozornění a
opatření“ výše).
Jestliže jste užil/a více přípravku Ibalgin Grip, než
jste měl/a
Jestliže jste užil/a více tohoto přípravku, než jste měl/a nebo
jestliže Vaše dítě tento přípravek náhodně požilo, měl/a byste
okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, i když se cítíte dobře.
Jestliže jste zapomněl/a užít přípravek Ibalgin
Grip
Jestliže jste zapomněl/a užít dávku, vezměte si další dávku co
nejdříve, jakmile to zjistíte, za podmínky, že poslední dávku jste
užil/a před více než 4 hodinami. Nezdvojnásobujte následující
dávku, abyste nahradil/a vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku,
zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
Způsob užití:
Tablety Ibalgin Grip spolkněte celé a zapijte dostatečným množství
vody. Je důležité pít dostatečné množství tekutin, pokud trpíte
nachlazením a chřipkou.
Tabletu lze užívat s jídlem nebo bez závislosti na jídle. Jestliže
se tableta užívá s jídlem nebo krátce po jídle, nástup účinku se
může opozdit. Užití s jídlem však zvyšuje snášenlivost přípravku a
snižuje pravděpodobnost zažívacích problémů. Během léčby není
vhodné pít alkoholické nápoje a kouřit.
Upozornění:
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Přípravek Ibalgin Grip nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo
obsluhovat stroje. U některých lidí však tento přípravek Ibalgin
Grip může způsobit závratě, čímž může nepříznivě ovlivnit aktivity
vyžadující zvýšenou pozornost. Pokud u Vás toto nastane, neřiďte
nebo neobsluhujte stroje.
Uchovávání:
Uchovávejte Ibalgin Grip mimo dohled a dosah dětí při teplotě do 25
ºC. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek Ibalgin Grip
chráněn před světlem.
Varování:
Nepoužívejte přípravek Ibalgin Grip po uplynutí doby použitelnosti
uvedené na obalu za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k
poslednímu dni uvedeného měsíce.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího
odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které
již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní
prostředí.
Informace pro pacienta:
Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod
těmito názvy: Ibalgin Grip v České republice a Slovenské republice,
MODAFEN GRIP v Polsku, IBUGRIP ve Velké Británii,
Ibuprofen/Clorhidrat de fenilefrină Zentiva v Rumunsku a Ibuprofen
+ phenylephrine Sanofiaventis v Lucembursku.
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než
začnete přípravek Ibalgin Grip užívat, protože obsahuje pro Vás
důležité údaje.
Vždy užívejte přípravek Ibalgin Grip přesně v souladu s příbalovou
informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete
potřebovat přečíst znovu.
- Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo
radu.
- Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to
svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě
jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této
příbalové informaci.
- Pokud se do 3–5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám
přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Držitel rozhodnutí o registraci:
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika
Výrobce:
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika
Balení:
12 potahovaných tablet.
Parametry
Kód SÚKL | 0188664 |
---|