Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Fytofontana Gyntima vaginální čípky deo 10ks

Gyntima vaginální čípky deo odstraní případné nepříjemné pachy a pomáhají zachovat správnou bakteriální flóru v pochvě.
  • Kosmetika
  • EAN: 8594173010017
Dostupnost:
do 24 h.

189 

Informace o produktu

Gyntima vaginální čípky deo přinášejí díky přirozeným vonným látkám dlouhotrvající svěžest. Gyntima vaginální čípky deo odstraní případné nepříjemné pachy a pomáhají zachovat správnou bakteriální flóru, což je základem přirozené biologické rovnováhy a zdraví v pochvě.

Přípravek Gyntima vaginální čípky deo může také pomoci při nedostatečné vlhkosti v pochvě díky obsahu silikonu, který zajišťuje dlouhodobou diskrétní lubrikaci.

Charakteristika:
Intimním oblastem našeho těla musíme věnovat dostatečnou pozornost. Normální hodnota pH v pochvě je základní podmínkou ochrany intimních oblastí, jejichž rovnováhu zabezpečují buňky a prospěšné baktérie, které lemují stěny pochvy. Různé vlivy mohou být důvodem k narušení přirozené acidobazické rovnováhy intimní flóry, což může vést k vzniku nepříjemných pachů a pocitu sucha v pochvě, v některých případech se mohou vyskytnout i infekce.

Rovnováhu v pochvě většinou ovlivňují změny v průběhu životního cyklu, tvorba hormonů a také pohlavní styk. Jeden z nejčastějších vlivů je změna hormonální úrovně, která se objevuje při menstruaci, v těhotenství a v menopauze. Hormonální změna může být příčinou nepříjemného zapáchajícího výtoku, který je nejsilnější mezi 9. a 15. dnem menstruačního cyklu. Provázející zápach vzniká při bakteriálním rozkladu lipidů, uhlohydrátů, aminokyselin a bílkovin.

Zdravá hodnota pH flory v pochvě je nízká a toto kyselé prostředí zabraňuje rozvoji mnoha škodlivých mikrobů. Bakteriální flóra žijící na ženských genitáliích, Döderleinové laktobacily a jimi produkovaná kyselina mléčná mají zabránit proniknutí bacilů z vnějšího prostředí do pochvy. Pokud se hodnota pH v pochvě zvyšuje, Döderleinové laktobacily, které mají rádi kyselé prostředí, ztrácí svou funkci a tím dochází ke snižování obranyschopnosti intimních partií vůči infekcím.

Gyntima vaginální čípky deo mají díky přírodním složkám několik účinků:

  • Přírodní složka Saccharomyces ferment obsahuje enzymy, které neutralizují nežádoucí pachy v pochvě. Výrobek také obsahuje kombinaci přírodních vůní, které zabezpečí dlouhotrvající pocit svěžesti.
  • Gyntima vaginální čípky deo díky obsahu silikonu zabezpečí dostatečnou vlhkost pochvy, čímž napomáhá při pocitu suchosti pochvy. Mohou se používat společně s prezervativem.
  • Díky obsažené kyselině mléčné zabezpečí kyselinový plášť ochranu pochvy. Tvoří podklad pro mléčné kyseliny, které se nachází v poševní flóře, a tím podporuje jejich optimální reprodukci. Tyto buněčné kultury produkující kyselinu mléčnou chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi. Zároveň zabezpečují přirozenou rovnováhu pochvy.


Složení:
1 PEG-32, PEG-20, Polysorbatum 20, Natrii chloridum, Acidum lacticum, Saccharomyces ferment, Parfum, Dimeticonum, Benzalkonii chloridum

Vedlejší účinky:
Na jakoukoli složku výrobku se může objevit případná přecitlivělost s mírným pocitem pálení.

Použití:

Gyntima vaginální čípky deo se doporučuje použít k odstranění nepříjemných pachů a zmírnění suchosti pochvy, případně i před pohlavním stykem.

Vaginální čípky se doporučuje používat především v následujících případech:

  • po menstruaci nebo mezi 9. a 15. dnem menstruačního cyklu s cílem odstranit nepříjemné pachy
  • pro ulehčení sexuálního zážitku po delší absenci styku
  • v případě nedostatečné vlhkosti v pochvě, např. v období menopauzy
  • po návštěvě koupališť nebo plaveckých bazénů

Způsob použití a dávkování:
Gyntima vaginální čípky deo aplikujte jednou denně, ideálně večer po večerním koupání. Vaginální čípky používejte s přihlédnutím k příznakům!

Při preventivním používání se Gyntima vaginální čípky deo aplikují 2x týdně, dlouhodobě.

Otevřete fólii u špičky čípku. Čípek, podle obrázku v příbalové informaci, vložte hluboko do pochvy.

Protože čípek může mírně znečistit spodní prádlo, doporučuje se použít intimní vložky.

Starší lidi a osoby se zdravotním postižením při aplikaci potřebují pomoc druhé osoby.

Upozornění:
Při silných bakteriálních nebo mykotických infekcích samotné použití čípků nemůže zajistit vyléčení, je nutné odborné vyšetření a cílená lékařská léčba!

Pokud i při několikadenním používaní Gyntima vaginálních čípků problémy stále přetrvávají, obraťte se na gynekologa!

Po gynekologických zákrocích a v těhotenství používejte výrobek jen s lékařským doporučením!

Případné zbarvení vaginálních čípků mohou zapříčinit rostlinné složky, neznamená to poškození výrobku nebo nepoužitelnost výrobku.

Při používaní poševní antikoncepce konzultujte se svým gynekologem nebo lékárníkem!

Uchovávání:
Gyntima vaginální čípky deo uchovávejte na suchém, a tmavém místě při teplotě 10°C - 25°C, mimo dosah a dohled dětí. Chaňte před zdroji tepla a slunečním zářením.

Výrobce:
Fytofontana CZ s.r.o., Praha, ČR

Balení:
10 vaginálních čípků

Parametry