Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Coldrex MaxGrip horký nápoj - 10ks

Coldrex MaxGrip je vhodný k úlevě od příznaků chřipky, silného nachlazení a jiných horečnatých onemocnění.

  • COLDREX MAXGRIP CITRON POR PLV SOL 10KS COLDREX MAXGRIP CITRON POR PLV SOL 10KS
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590335008007
Dostupnost:
Není skladem

Informace o produktu

Coldrex MaxGrip je vhodný pro dospělé a mladistvé k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky, silného nachlazení a jiných horečnatých onemocnění. Coldrex MaxGrip odstraňuje bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a snižuje horečku.

Charakteristika:

Coldrex MaxGrip horký nápoj s příchutí citronu obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku Coldrex maxgrip je obsažen v maximální dávce.

Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Coldrex též obsahuje vitamin C, který je bčžnou součástí přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí. Léčivé látky v Coldrexu MaxGrip nezpůsobují ospalost.

Výrobce:

SmithKline Beecham SA, Alcala de Henares, Madrid, Španělsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.

Složení – účinné látky:

Paracetamolum 1000 mg, Phenylephrini hydrochloridum 10 mg, Acidum ascorbicum (vit. C) 40 mg v jednom sáčku.

Složení – pomocné látky:

Kyselina citronová, citronan sodný, kukuřičný škrob, cyklamát sodný, sacharóza, sacharin, citronová příchuť, přírodní barvivo kurkumin (E 100).

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum.

Kontraindikace:

Coldrex MaxGrip se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol, fenylefrin, vitamin C nebo pomocné látky. Dále jej nesmí užívat pacienti s onemocněním srdce, s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, s onemocněním jater nebo ledvin, se žloutenkou, se zvýšenou funkci štítné žlázy, pacienti, kteří užívají současné léky k léčbé deprese, beta-blokátory, léky užívané k léčbě vysokého krevního tlaku a dále ti nemocní, kteří užívali poslední dva týdny inhibitory monoaminooxidázy.

Vzhledem k obsahu paracetamolu nesmí přípravek Coldrex MaxGrip užívat dáti do 15 let.

Nežádoučí účinky:

Přípravek Coldrex MaxGrip je obvykle dobře snášen, nežádoucí účinky se dostavují zřídka. Ojediněle se může objevit alergická reakce, jako je kožní vyrážka. Fenylefrin může způsobit nevolnost, bolest hlavy, mírný vzestup krevního tlaku a velmi zřídka bušení srdce. Tyto účinky jsou přechodné. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakci se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky Coldrexu MaxGrip a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Než začnete užívat Coldrex MaxGrip, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

– Užíváte metoclopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu.

– Užíváte léky ke snížení srážlivosti krve (např. Warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.

Pokud užíváte přípravky určené k léčb deprese, vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce, nesmíte Coldrex MaxGrip užívat.

Těhotenství a kojení:

Přípravek Coldrex MaxGrip nesmí užívat těhotné ženy. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Dávkování:

Vysypte obsah sáčku do sklenice a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se nerozpustí. V případě potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem a vypijte.

Dospělí a mladiství: 1 sáček každých 4–6 hodin. Jednotlivé dávky neužívejte dříve než za 4 hodiny.

Maximální jednotlivá dávka jc 1 sáček, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění:

Obsahuje paracetamol, neužívejte současně jiné přípravky, které obsahují paracetamol, ani jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo na uvolnění ucpaného nosu.

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte, se o další léčbě s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Ve všech případech podezření na předávkování nebo náhodné požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky. Důvodem je možné riziko pozdějšího vážného poškození jater.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte onemocněním jatera nebo užíváte jakékoliv léčivo obsahující paracetamol.

Vzhledem k obsahu fenylefrinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní dopingová zkouška).

Přípravek je vzhledem k obsahu sodíku (116 mg v jednom sáčku) škodlivý pro pacienty s dietou s omezením sodíku.

Přípravek obsahuje 3725 mg sacharózy. Proto není vhodný pro pacienty s vrozenou nesnášenlivosti fruktózy, glukoso-galaktosovým malabsorpčním syndromem (porucha trávení glukózy a galaktózy) nebo nedostatkem sacharázy-isomaltázy (enzym štěpící sacharózu a isomaltózu). Coldrex je registrovaná obchodní značka.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.

Varování:

Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.

Balení:

10 sáčků.

Parametry

Kód SÚKL 0169233
Podobné produkty najdete v: