Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Bromhexin 8 - sirup KM 100 ml

Bromhexin 8 - sirup KM se používá pro zkapalňování průduškových hlenů u akutních a...
  • BROMHEXIN 8-SIRUP KM POR SIR 1X100ML
  • EAN: 4030031892813
Dostupnost:
Skladem

97 Kč (88 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Bromhexin 8 - sirup KM se používá pro zkapalňování průduškových hlenů u akutních a chronických zánětů průdušek a plic a u všech plicních onemocnění, spojených se zvýšenou tvorbou hlenu nebo poruchou tvorby vylučování hlenů.

Charakteristika:

Bromhexinhydrochlorid zkapalňuje a rozpouští průduškový hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Použití sorbitolu místo cukru umožňuje užití přípravku i diabetikům.

Další informace

Výrobce:

Krewel Meuselbach GmbH, D-53783 Eitorf, SRN.

Držitel registračního rozhodnutí:

Krewel Meuselbach GmbH, D-53783 Eitorf, SRN.

Složení - účinné látky:

10 ml sirupu obsahuje 8 mg Brormhexini hydrochloridum.

Složení - pomocné látky:

Propylenglykol, glycerol, hyetelóza, nekrystalizující sorbitol 70%, kyselina citronová, malinové aroma, čištěná voda.

Indikační skupina:

Expektorans, mukolytikum.

Kontraindikace:

Přecitlivělost na některou složku přípravku. Neužívat při aktivní vředové chorobě žaludku a dvanáctníku.

Nežádoučí účinky:

Bromhexin 8 - sirup KM dráždí žaludeční sliznici a může vyvolávat trávící obtíže (nevolnost, pocit plnosti, nechutenství, dráždění ke zvracení).

Méně často (0,1%-1%) může dojít k reakcím z přecitlivělosti na kůži nebo sliznicích (svědění, otoky na obličeji, víčkách, patru a hltanu, provázené dušností i poklesem krevního tlaku). Může se vyskytnout i bolest hlavy, vzestup tělesné teploty a zimnice.

Vzácně (méně než 0,01%) může dojít až k anafylaktickému šoku jako projevu život ohružující formy akutní alergické reakce. Ve všech těchto případech okamžitě vyhledejte lékaře!

Při současném podávání se salicyláty, fenylbutazonem a oxyfenbutazonem (léčiva s protizánětlivým účinkem) může dojít ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a zesílení trávících obtíží.

Interakce:

Bromhexin 8 - sirup KM není vhodné užívat současně s jinými přípravky tlumícími kašel. Současné podávání bromhexinu a antibiotik (např. erytromycin, cafalexin, oxytetracyklin, ampicilin, amoxicilin) zlepšuje jejich účinnost lepším prostupem do plicní tkáně.

Současné užívání bromhexinu s jinými léky doporučujeme konzultovat lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem!

Těhotenství a kojení:

Neužívat během těhotenství a kojení.

Dávkování:

Pokud není předepsáno jinak, užívají: Dospělí a mladiství nad 14 let = 3krát denně 10-20 ml odpovídá denní dávce 24-48 mg bromhexin hydrochloridu).

Děti od 6-14 let a pacienti s tělesnou hmotností do 50 kg = 3krát denně 10 ml (odpovídá denní dávce 24 mg bromhexin hydrochloridu).

Děti do 6 let = 3krát denně 5 ml (odpovídá denní dávce 12 mg bromhexin hydrochloridu).

Děti do 2 let mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře!

Způsob užití:

Užívá se po jídle a zapíjí dostatečným množstvím tekutiny, která podporuje mukolytické působení bromhexinu. Celkové trvání terapie je individuální a řídí se průběhem choroby a indikací. Pokud pacient užívá léčivo bez lékařského doporučení, nemělo by to být déle než 4-5 dní.

Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 5 dní (u dětí 3 dny) nebo se dokonce zhoršují, jestliže je onemocnění doprovázeno vysokou horečkou nebo pokud se objeví jakékoliv jiné neobvyklé potíže, je nutné poradit se s lékařem.

Upozornění:

Pacienti se žaludečními vředy a s onemocněním ledvin by měli užívat Bromhexin 8 - sirup KM pouze po poradě s lékařem. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem kontaktujte lékaře.

Varování:

Bromhexin 8 - sirup KM nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Po otevření spotřebujte do 3 měsíců. Přípravek nutno uchovávat mimo dosah a dohled dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Balení:

100 ml

Parametry

Kód SÚKL 0087111