Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Bromhexin 12 KM - kapky 30 ml.

Bromhexin 12 KM – kapky se používají ke zkapalňování vazkých hlenů a usnadnění jejich…

  • BROMHEXIN 12 KM-KAPKY POR GTT SOL 30ML
  • EAN: 4030031890031
Dostupnost:
Skladem

84 Kč (76 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Bromhexin 12 KM – kapky se používají ke zkapalňování vazkých hlenů a usnadnění jejich vykašlávání při akutních zánětech i chronických onemocněních průdušek a plic, zejména spojených se zvýšenou tvorbou hlenu nebo s poruchami vylučování hlenů.

Charakteristika:

Bromhexinhydrochlo­rid zkapalňuje a rozpouští průduškový hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Éterické oleje účinek bromhexinu výrazně podporují.

Další informace

Výrobce:

Krewel Meuselbach GmbH, D-53783 Eitorf, SRN.

Držitel registračního rozhodnutí:

Krewel Meuselbach GmbH, D-53783 Eitorf, SRN.

Složení – účinné látky:

1 ml (23 kapek) obsahuje 12 mg bromhexini hydrochloridum.

Složení – pomocné látky:

Fenyklová silice, anýzová silice, levomenthol, mátová silice, glycerol, propylenglykol.

Indikační skupina:

Expektorans, mukolytikum.

Kontraindikace:

Přípravek Bromhexin 12 KM – kapky neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku. Rovněž jej neužívejte při současném podávání léků, které potlačují kašel (např. kodein brání vykašlávání zkapalněného hlenu a tím omezuje účinek bromhexinu), což představuje, zejména v nočních hodinách, riziko hromadění hlenu.

Zvláštní opatrnosti je třeba dbát u nemocných se žaludečním vředem, neboť Bromhexin dráždí žaludeční sliznici.

Nežádoučí účinky:

Bromhexin 12 KM – kapky dráždí žaludeční sliznici a může vyvolávat trávící obtíže (nevolnost, pocit plnosti, nechutenství, dráždění ke zvracení). Ojediněle může dojít k reakcím z přecitlivělosti na kůži nebo sliznicích (svědění, otoky na obličeji, víčkách, patru a hltanu, provázené dušností i poklesem krevního tlaku).

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem. Při současném podávání se salicyláty, fenylbutazonem a oxyfenbutazonem (léčiva s protizánětlivým účinkem) může dojít ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a zesílení trávících obtíží.

Současné podávání s antibiotiky (erytromycin, cefalexin, oxytetracyklin) vede ke zlepšenému přechodu antibiotik do plicní tkáně a tím ke zvýšení jejich účinnosti.

Interakce:

Bez porady s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem žádné volně prodejné přípravky. Pokud Vám lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že užíváte Bromhexin 12 KM – kapky.

Pokud již užíváte jiné léky, je nutné poradit se s lékařem či lékárníkem o vhodnosti současného užívání s Bromhexinem 12 KM – kapkami. Kombinace s jinými léky na kašel (např. s antitusiky), proti bolestem (nesteroidními antiflogistiky) aj. může vyvolat nežádoucí účinky.

Těhotenství a kojení:

Přípravek neužívejte během těhotenství a kojení.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, užívají se Bromhexin 12 KM – kapky 3krát denně, a to: dospělí a mladiství od 14 let 3krát denně 15–30 kapek; děti od 6–14 let a pacienti s váhou pod 50 kg 3krát denně 15 kapek; děti od 2–6 let obvykle 3krát denně max. 8 kapek.

Uvolňování hlenu je podpořeno současným zapitím bromhexinu tekutinou. Doba podávání se řídí průběhem nemoci a závažností onemocnění.

Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 5 dní nebo se dokonce zhoršují, je nutné se poradit s lékařem. Přípravek mohou užívat děti od 2 let, mladiství a dospělí.

Upozornění:

Neobsahuje alkohol ani cukr. Je vhodný i pro diabetiky a děti. Chronická onemocnění (např. chronický zánět průdušek) vyžadující dlouhodobé podávání přípravku, se musí řídit pokyny lékaře. Při předávkování nebo náhodném požití (např. dítětem) se poraďte s lékařem.

Varování:

Bromhexin 12 KM – kapky nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Bromhexin 12 KM – kapky je nutno uchovávat mimo dosah dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Balení:

30 ml roztoku.

Parametry

Kód SÚKL 0010224