Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Bromhexin 12 BC - kapky 30 ml

Bromhexin 12 BC se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou…

  • BROMHEXIN 12 BC POR GTT SOL 1X30ML
  • EAN: 4013054000250
Dostupnost:
Skladem

74 Kč (67 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Bromhexin 12 BC se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.

Na doporučení lékaře, který určí dávkování i délku, se přípravek užívá u chronických zánětů hrtanu, průdušnice, průdušek, bronchiektazií (rozšíření průdušek), pneumokoniózy (zaprášení plic), před a po operaci plic, průdušek a při bronchografii.

Bromhexin 12 BC mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Charakteristika:

Bromhexin 12 BC mění složení hlenu, zkapalňuje ho, a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití.

Další informace

Výrobce:

Berlin-Chemie AG, Berlin, SRN.

Držitel registračního rozhodnutí:

Berlin-Chemie AG, Berlin, SRN.

Složení – účinné látky:

Bromhexini hydrochloridum 12 mg v 1 ml roztoku; 1 ml obsahuje 25 kapek.

Složení – pomocné látky:

Propylenglykol, mátový olej, monohydrát kyseliny citronové, čištěná voda.

Indikační skupina:

Expektorans, mukolytikum.

Kontraindikace:

Bromhexin 12 BC nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na bromhexin nebo na jiné látky obsažené v tomto přípravku.

Nežádoučí účinky:

Bromhexin 12 BC je obvykle snášen, ale mohou se vyskytnout žaludeční a střevní obtíže (dráždí žaludeční sliznici), které se projeví tlakem v nadbřišku, nucením na zvracení, vzácně zvracením. Při výskytu nežádoucích účinků nebo jakýchkoli neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

V ojedinělých případech se může objevit přecitlivělost s projevy na kůži nebo na sliznici, např. svědění pokožky, otoky v obličeji a na víčkách. V případě těchto potíží léčbu přerušte a okamžitě se poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Bromhexin 12 BC a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání s léčivy s protizánětlivými účinky (salicyláty, fenylbutazon a oxyfenbutazon) může vést ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a k častějšímu výskytu zažívacích obtíží.

Současně s přípravkem Bromhexin 12 BC nesmí být užívány léky potlačující kašel, jako např. kodein, neboť při jejich použití nemůže být zkapalněný hlen vykašláván. Užívání Bromhexinu 12 BC současně s některými antibiotiky vede ke zlepšení průniku antibiotik do plicní tkáně.

Těhotenství a kojení:

Rovněž těhotné a kojící ženy nesmějí tento přípravek užívat.

Dávkování:

Pokud lékař nedoporučí jinak, podávají se Bromhexin kapky v následujících dávkách:

Děti od 2 do 6 let – 3krát denně 8 kapek (4 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 3 dny bez porady s lékařem.

Děti a mladiství od 6 do 14 let, stejně jako pacienti s těl. hmotností pod 50 kg – 3krát denně 16 kapek (8 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 3 dny bez porady s lékařem.

Dospělí a mladiství nad 14 let – 3krát denně 16–33 kapek (8–16 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 5 dní bez porady s lékařem. Odstup mezi jednotlivými dávkami má být nejméně 4 hodiny.

Pokud se stav nezlepší nebo naopak zhorší, poraďte se s lékařem.

Při těžké funkční poruše ledvin (ledvinové nedostatečnosti) je nutno snížit dávku, případně prodloužit dobu mezi jednotlivými dávkami. V tomto případě je vždy nutno poradit se s lékařem.

Délka užívání Bromhexinu 12 BC se řídí závažností onemocnění. U lehčích akutních onemocnění je možné léčbu ukončit již po několika dnech, chronická onemocnění (např. chronický zánět průdušek) vyžadují nepřetržité podávání přípravku často po dobu několika týdnů.

Upozornění:

O vhodnosti současného užívání Bromhexin 12 BC s jinými léky se poraďte s lékařem. Pacienti se žaludečními vředy a s onemocněním ledvin by měli užívat Bromhexin 12 BC pouze po poradě s lékařem. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Neskladujte při teplotě pod 15 st. C. Po prvním otevření může být přípravek užíván 4 týdny.

Varování:

Přípravek Bromhexin 12 BC nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek Bromhexin 12 BC ukládejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

Lahvička s 50 ml roztoku s kapacím uzávěrem.

Parametry

Kód SÚKL 0012495