Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Biomin H - 30 sáčků

Biomin H je určen pro nemocné se ztrátami minerální složky kostí způsobené nedostatkem...

  • BIOMIN H POR PLV 30XSÁČ
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8588000048038
Dostupnost:
do 24 h.

155 

Informace o produktu

Biomin H je určen pro nemocné se ztrátami minerální složky kostí způsobené nedostatkem vápníku. Pro léčbu prořídnutí kostí (osteoporóz), pro léčbu měknutí kostí (osteomalacie), k okamžitému použití obzvlášť u chronických stavů, u Sudeckova syndromu, při některých poruchách metabolismu vápníku, při úrazech a při rekonvalescenci.

Za hlavní indikaci pro podávání u dětí se považuje nedostatečný přívod vápníku potravou, tedy pro zabezpečení růstu kostí a zubů.

Užití přípravku Biomin H u těhotných žen se považuje za užitečné pro vyšší potřebu vápníku během těhotenství a kojení.

Charakteristika:

Biomin H je biopreparát s vysokým obsahem biologicky dostupného vápníku; 1 sáček (3 g prášku) obsahuje calcium (vápník) 1110 mg (ve formě vápenaté soli calcium carbonicum), magnézium (hořčík) 15 mg, phosphorus (fosfor) 1,8 mg a jiné stopové prvky.

Přípravek Biomin H je vyráběn bez jakýchkoliv přísad a nemá negativní vliv na fyziologické a biologické procesy v lidském organismu. Přípravek Biomin H je vhodný i pro diabetiky.

Výrobce:

Biomin, a.s., Cífer, SR.

Držitel registračního rozhodnutí:

Biomin, a.s., Cífer, SR.

Indikační skupina:

Minerální suplement, orální elektrolyt, vápníkový přípravek.

Kontraindikace:

Zácpa, odvodnění organismu, krvácení v trávicím traktu, obstrukce v trávicím traktu, zvýšená hladina vápníku v krvi (hyperkalcemie), žaludeční vředy, tvorba ledvinových a močových kamenů (nefrolitiáza, urolitiáza), nadměrné ukládání vápníku do tkání, např. do ledvin (nefrokalcinóza), snížení žaludeční motility, stavy těžké ledvinové nedostatečnosti, zvýšená funkce příštítných tělísek.

Speciální upozornění:

Při výskytu zažívacích obtíží se musí upravit stravovací zvyklosti, podává se citrónová nebo pomerančová šťáva, případně se podle pokynů lékaře upraví dávkování přípravku Biomin H.

Při dlouhodobé léčbě ordinované lékařem se pravidelně sleduje vylučování vápníku močí a při nedostatečnosti ledvin i hladina vápníku v krvi. O délce léčby a těchto kontrolách a jejich četnosti rozhoduje lékař.

Přípravek Biomin H potencuje účinky kardiotonik a tedy může dojít i k jejich předávkování.

U antibiotik tetracyklinové řady a u tuků dochází ke zpomalení vstřebávání.

Nežádoučí účinky:

Při snížení obsahu žaludeční kyseliny je možnost výskytu zažívacích obtíží. Při obstipaci (zácpě) se potíže můžou zvýraznit.

Interakce:

Při užívání jakýchkoliv jiných léčiv je nutné se poradit s lékařem. Většina těchto léčiv je uvedena níže.

Při současném užívání fluoridových přípravků je potřebné dávkování upravit tak, aby mezi přípravky byl časový odstup (nejméně 2 hodiny). Jinak by mohlo dojít k tvorbě nerozpustného fluoridu vápenatého.

Vápník s přípravky pro jiné indikace snižuje účinek těchto léčiv: antikoagulancia, fenylbutazon, fenytoin, chlorpromazin, kalcitonin, kortikosteroidy, kyselina fytová, nalidixová kyselina, nikardipin, nimodipin, oxyfenbutazon, paraaminosalicylová kyselina, penicilinová antibiotika, pentobarbital, přípravky s obsahem železa, tetracyklinová antibiotika (nejméně doxycyklin) a vitamin A.

Ke zvýšení účinku dochází u chinidinu, kardiotonik (digitalisové srdeční glykosidy: digitalin, digitoxin, digoxin), meperidinu, pseudoefedrinu, salicylátů a vitaminu D.

Vstřebávání vápníku snižují alkohol, jídlo (nutná přestávka je 1-2 hodiny po užití přípravku), marihuana a kouření. Káva a přípravky s obsahem kofeinu zvyšují vylučování vápníku. Vápník zpomaluje vstřebávání tuků a v tucích rozpustných vitaminů.

Těhotenství a kojení:

U těhotných a kojících, vzhledem k délce těhotenství je nutné užívat přípravek pouze pod dohledem lékaře, který v případe výskytu nežádoucích účinků dávkování přípravku Biomin H upraví a rovněž určí četnost potřebných kontrol.

Dávkování:

Biomin H se podává podle doporučení lékaře, 1krát denně se obsah 1 sáčku podá rozmíchaný ve 100 ml tekutiny (ovocné šťávy, pitné vody, mléka, kakaa, minerální vody).

Biomin H se má podávat nalačno kvůli maximálnímu vstřebávání volného vápníku. Není určena maximální dávka pro celou léčbu. Při podávání přípravku po delší dobu, která je určena spotřebou asi 60 sáčků, je potřebné navštívit lékaře, který rovněž určí četnost potřebných kontrol. Při dlouhodobém podávání se pravidelně sleduje vylučování vápníku močí. Pro podávání a dávkování přípravku u dětí a mládeže platí, že má být předepsán lékařem.

Doporučené dávkování u dětí:
2-3 roky 250 mg;
3-6 let 500 mg (1/2 sáčku přípravku);
7-10 let 500-1000 mg.

Podávání u dětí (méně než 10 roků věku) musí být zásadně vždy ordinováno lékařem, který rozhodne o velikosti dávky a způsobu podávání.

Předávkování:

Předávkování v souvislosti s náhodným nechtěným požitím přípravku Biomin H dítětem se vždy sdělí lékaři.

Uchovávání:

Biomin H uchovávejte při teplotě do 25 st. C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování:

Biomin h uchovávejte mimo dosah a dohled dětí! Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny!

Balení:

V krabičce je 30 sáčků s obsahem 3 g prášku.

Parametry

Kód SÚKL 0089786