Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Aspirin C - 20 šumivých tablet

Aspirin C mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech, (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech), při horečce a při zánětech.
  • ASPIRIN C POR TBL EFF 20
  • Výrobce: Bayer
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590322000441
Dostupnost:
Skladem

177 Kč (161 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Aspirin C mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech, (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech), při horečce a při zánětech.

Děti nad 9 let mohou užívat přípravek Aspirin C pouze na doporučení lékaře.

Charakteristika:

Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu prostaglandinů a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty.

Výrobce:

Bayer AG, Leverkusen, SRN.

Držitel registračního rozhodnutí:

Bayer AG, Leverkusen, SRN.

Složení - účinné látky:

1 šumivá tableta obsahuje: Acidum acetylsalicylicum 400 mg, Acidum ascorbicum 240 mg.

Složení - pomocné látky:

Dihydrogencitronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, kyselina citonová, uhličitan sodný.

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum, antiflogistikum.

Kontraindikace:

Tento lék se nesmí užívat: při známé přecitlivělosti na salicyláty nebo pomocné látky, při žaludečních nebo dvanáctníkových vředech, při zvýšené náchylnosti ke krvácení, v posledních třech měsících těhotenství. Vzhledem k vysokému obsahu účinné látky se nesmí podávat dětem do 9 let.

Pouze ze závažných důvodů se užívá při přecitlivělosti na jiné protizánětlivé a protirevmatické látky nebo jiné alergizující látky, při současné léčbě látkami snižujícími srážení krve (např. kumarinovými deriváty nebo heparinem, s výjimkou terapie nízkými dávkami heparinu), při průduškovém astmatu, při chronických nebo opakujících se žaludečních nebo dvanáctníkových obtížích, při poškození ledvin a při těžkém poškození jater, v první a druhé třetině těhotenství a během kojení.

Nežádoučí účinky:

Při užívání přípravku se mohou častěji vyskytnout žaludeční potíže (tlak v nadbřišku, pocit na zvracení). V ojedinělých případech se vyskytují krvácení do žaludku a žaludeční vředy. Objeví-li se černá stolice, je třeba se okamžitě poradit s lékařem.

Zřídka se objevují reakce přecitlivělosti (záchvaty dušnosti a kožní reakce), zejména u astmatiků. Velmi zřídka se vyskytuje snížení počtu krevních destiček (trombocytopenie), projevující se zvýšeným krvácením a tvorbou modřin. Závratě a hučení v uších se mohou vyskytnout jako příznaky předávkování, zejména u dětí a starších pacientů.

O případném výskytu popsaných nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí je nutné informovat lékaře.

Interakce:

Účinky přípravku Aspirin-C a účinky jiných současně podávaných léčiv se mohou vzájemně ovlivňovat. Váš lékař by měl být proto informován o všech lécích, které užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj.

Než začnete současně s Aspirinem-C užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Při podávání kyseliny acetylsalicylové jsou zvýšeny účinky léků snižujících srážení krve (např. kumarinových derivátů a heparinu), riziko krvácení v žaludečním a střevním traktu při současné léčbě kortikoidy nebo po současném požití alkoholu, účinek a nežádoucí účinky léků proti bolesti a nesteroidních antirevmatik, účinky léčiv snižujících krevní cukr (derivátů sulfonylmočoviny), žádoucí i nežádoucí účinky methotrexatu; sníženy účinky antagonistů aldosteronu, léků zvyšujících močení (diuretik), léků snižujících krevní tlak (antihypertenziv), léků proti dně, které zvyšují vylučování kyseliny močové (urikosurik).

Dávkování:

Přesné dávkování přípravku určí lékař. Pokud není předepsáno jinak, doporučené dávky jsou následující: Dospělí užívají obvykle 1-2 šumivé tablety (tj. 400-800 mg kyseliny acetylsalicylové) 3-4krát denně. Maximální denní dávka 8 šumivých tablet nesmí být překročena.

Dětem nad 9 let (pouze ve výjimečných případech na lékařský předpis a za trvalé kontroly lékařem) se obvykle podává 1 šumivá tableta denně, tj. 400 mg kyseliny acetylsalicylové. V případě potřeby může být jednotlivá dávka opakována až 3krát denně v intervalech 4-8 hodin. Maximální denní dávka 3 šumivých tablet nesmí být překročena.

Nedochází-li ke zmírnění horečky či bolesti do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Lékaře vyhledejte, jestliže užíváte přípravek pravidelně déle než 7 dnů.

Způsob užití:

Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Neužívejte nalačno.

Upozornění:

Pacienti s astmatem nebo zduřením nosní sliznice (nosní polypy), kteří reagují častěji než jiní pacienti na nesteroidní analgetika případnými astmatickými záchvaty a lokálními záněty kůže nebo sliznic by se měli před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.

Děti trpící virovým onemocněním, provázeným horečnatými stavy, smí užívat Aspirin-C šumivé tablety pouze na předpis lékaře, a to jen v těch případech, když jiná opatření zůstala bez účinku. Jestliže při těchto onemocněních dojde k déletrvajícímu zvracení, může se jednat o příznak Reyeova syndromu. Toto onemocnění je sice velmi vzácné, ale může ohrozit život dítěte a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Jestliže dojde během delšího podávání Aspirinu-C šumivé tablety u žen k zjištění těhotenství, je třeba přípravek vysadit a informovat o tom lékaře. Pokud žena kojí, musí o užívání a dávkování přípravku rozhodnout lékař.

Bez porady s lékařem se nemají užívat další přípravky obsahující vitamin C. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu! Uchovávejte mimo dosah dětí!

Balení:

20 šumivých tablet.

Parametry

Kód SÚKL 0046214
Podobné produkty najdete v: