Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Apo-Ibuprofen 400 mg - 100 tbl.

Apo-Ibuprofen 400 mg obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce. 

  • APO-IBUPROFEN 400 MG POR TBL FLM 100X400MG
  • Výrobce: Apotex
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8594158130723
Dostupnost:
Skladem

119 Kč (108 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Bez porady s lékařem je možné přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg užívat při bolestivých stavech nerevmatického původu, např. při sportovních a jiných poraněních, při bolestech hlavy nebo zubů, při bolestivé menstruaci a ke zmírnění horečky a bolestí při nachlazení.

U náhle vzniklých nebo vleklých zánětlivých chorob nebo u degenerativních (z opotřebení) onemocnění pohybového ústrojí, u chorob páteře, u mimokloubního revmatismu a při bolestech po operacích lze přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. V těchto případech se přípravek užívá většinou dlouhodobě a v dávkování, které určí lékař individuálně.

Apo-Ibuprofen 400 mg mohou užívat dospělí a děti od 12 let s těl. hmotností nad 50 kg.

Charakteristika:

Přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg obsahuje účinnou látku ibuprofen (Ibuprofenum), který působí proti zánětu, bolesti a horečce.

Výrobce:

Chanelle Medical Ltd., Loughrea, Irsko. Katwijk Farma B.V., Leiden, Nizozemsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

Apotex Europe Ltd., Reading, Velká Británie.

Složení – účinné látky:

Ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě.

Složení – pomocné látky:

Mikrokrystalická celulóza, sodná sůl kroskarmelózy, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hyprolóza, makrogol 8000, oxid titaničitý, hlinitý lak oranžové žluti.

Indikační skupina:

Antiflogistikum, analgetikum, antipyretikum.

Kontraindikace:

Apo-Ibuprofen 400 mg nesmí být užíván při přecitlivělosti na ibuprofen (Ibuprofenum), a další složky přípravku, při přecitlivělosti na kyselinou acetylsalicylovou nebo jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma, kopřivka nebo rýma a dále při aktivním vředu žaludku nebo dvanácterníku a při poruchách krvetvorby nebo srážlivosti krve.

Pouze na doporučení lékaře mohou přípravek užívat těhotné a kojící ženy a nemocní s astmatem, nosními polypy, těžkými poruchami funkce jater, ledvin nebo srdce, hypertenzí (vysoký krevní tlak), nemocní, kteří dříve prodělali vředovou chorobu žaludku nebo dvanácterníku a nemocní, kteří užívají kumarinová antikoagulancia (léčiva snižující srážlivost krve).

Pro relativně vysoký obsah účinné látky není přípravek vhodný pro děti do 12 let věku.

Nežádoučí účinky:

Při užívání přípravku se mohou vyskytnout zažívací obtíže (nevolnost, pálení žáhy, bolesti v nadbřišku, zvracení, průjem, zácpa) nebo projevy přecitlivělosti (kopřivka, svědění). Vzácně může dojít ke krvácení do trávicího ústrojí a ke vzniku žaludečního nebo dvanácterníko­vého vředu.

U některých nemocných se mohou vyskytnout deprese, zmatenost, nespavost, bolesti hlavy a závratě. Vzácně se mohou vyskytnout i otoky ze zadržování vody (zejména na dolních končetinách u chodících nemocných), poruchy krvetvorby a změny hladin jaterních enzymů. Ojediněle může dojít k poruše činnosti ledvin.

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis nebo bez něj.

Jestliže vám jiný lékař bude předpisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte Apo-Ibuprofen 400 mg. Než začnete současně s užíváním přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Apo-Ibuprofen 400 mg zvyšuje účinek přípravků proti srážení krve (kumarinových antikoagulancií a kyseliny acetylsalicylové) a tím zvyšuje nebezpečí krvácení; nežádoucí účinky jiných antirevmatik; možnost vzniku krvácení ze žaludku a dvanácterníku při současném užívání s glukokortikoidy; účinek některých léků proti cukrovce (derivátů sulfonylmočoviny); nežádoucí účinky metotrexátu; účinek digoxinu, lithia, fenytoinu a kalium šetřících diuretik (močopudných látek, které zadržují v těle draslík).

Apo-Ibuprofen 400 mg snižuje účinek probenecidu, sulfinpyrazonu, furosemidu, a některých léků proti vysokému krevnímu tlaku.

Dávkování:

Neurčí-li lékař jinak, doporučuje se dospělým a dětem nad 12 let věku o hmotnosti více než 50 kg toto dávkování: při bolesti a horečce se užívá jednotlivá dávka 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum), tj. 1 potahovaná tableta Apo-Ibuprofenu 400 mg 1–3krát denně.

Jednotlivé dávky se užívají s odstupem nejméně 4–6 hodin. Nejvyšší celková denní dávka je 1200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum), tj. 3 potahované tablety Apo-Ipobrufenu 400 mg.

U revmatických a dalších onemocnění, u nichž se Apo-Ibuprofen 400 mg užívá pouze na doporučení lékaře, určí dávku a délku léčby lékař podle tíže a průběhu onemocnění. Jednotlivá dávka zde nepřesahuje 800 mg ibuprofenu(Ibu­profenum) a doporučovaná celková denní dávka je 1200–2400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum), tj. 1–2 potahované tablety Apo-Ibuprofenu 400 mg 3krát denně.

Způsob užití:

Potahované tablety se nekoušou, užívají se při jídle nebo mezi jídly a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (alespoň 100 ml).

Upozornění:

Pokud bolest přetrvává déle než 5 dnů nebo horečka déle než 2 dny, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Pokud se při léčení revmatických a dalších onemocnění, u nichž se Apo-Ibuprofen 400 mg užívá pouze na doporučení lékaře, nedostaví v průběhu 1–2 týdnů zlepšení, poraďte se s lékařem o dalším postupu.

Bez porady s lékařem neužívejte v žádném případě Apo-Ibuprofen 400 mg déle než 7–10 dní.

Přípravek může u některých jedinců nepříznivě ovlivnit činnosti, vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování, jako jsou řízení motorových vozidel a obsluha strojů. Tyto činnosti byste měl(a) vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře.

Při užívání přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg není vhodné současné požívání alkoholu, který zvyšuje výskyt nežádoucích účinků.

Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Přípravek Apo-Ibuprofen se uchovává při obyčejné teplotě.

Varování:

Přípravek Apo-Ibuprofen 400 mg se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:

100 potahovaných tablet v lahvičce se šroubovacím uzávěrem.

Parametry

Způsob podání Perorálně (ústy)
Kód SÚKL 0125526