Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Septolete - 30 pastilek

Pastilky Septolete ničí mnohé typy bakterií a některé kvasinky, které způsobují infekce...
  • SEPTOLETE ORM PAS 30
  • EAN: 3838989794378
Dostupnost:
do 24 h.

105 Kč (95 Kč bez DPH)

Informace o produktu

Pastilky Septolete ničí mnohé typy bakterií a některé kvasinky, které způsobují infekce v ústech a krku. Mentol a mátová silice zmírňují nepříjemné pocity, jako je pálení v krku a bolest při polykání. Eukalyptová silice zmírňuje zahlenění v horních dýchacích cestách a zároveň dýchací obtíže. Pastilky Septolete mají příjemnou a osvěžující chuť.

Indikace:

Pastilky Septolete se doporučují při: - mírných infekcích v dutině ústní a krku, - ochraně během chřipky a nachlazení, - zánětu sliznice dásní a ústní dutiny, - chrapotu a zápachu z úst. Pastilky Septolete jsou určené pro děti od 4 let, mladistvé a dospělé.

Výrobce:

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovinsko.

Složení - účinná látky:

Benzalkonii chloridum 1 mg, Mentholum 1,2 mg, Aetheroleum menthae pip. 1 mg, Aetheroleum eucalypti 0,6 mg, Thymolum 0,6 mg v 1 pastilce.

Složení - pomocné látky:

Barvivo chinolinová žluť E 104, barvivo modř indigotin E 132 (C.I. 73015), cukr a laktóza.

Indikační skupina:

Otorinolaryngologikum.

Kontraindikace:

Pastilky Septolete nesmí být užívány při přecitlivělosti (alergii) na jakoukoli složku přípravku. Přípravek nesmí být užíván dětmi do 4 let.

Nežádoučí účinky:

Užívání doporučených množství pastilek Septolete nezpůsobuje nežádoucí účinky. U přecitlivělých jedinců, kteří užívají vyšší dávky, než jak je doporučeno, může dojít k žaludečním a střevním poruchám (nevolnost, zvracení). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Interakce:

Interakce nejsou dosud známy.

Dávkování:

Pokud lékař nedoporučí jinak, mladiství a dospělí užívají jednu pastilku každé 2-3 hodiny v průběhu dne. Doporučená denní dávka je 6-8 pastilek. Dětem od 4 do 10 let se doporučují 4 pastilky denně, dětem od 10 do 15 let 6 pastilek denně ve dvou až tříhodinových intervalech.

Způsob užití:

Pastilky se nechají volně rozplynout v ústech.

Upozornění:

Nedoporučuje se pro děti mladší než 4 roky. Těhotné a kojící ženy mohou užívat pastilky Septolete na radu svého lékaře. Neužívejte více než doporučenou dávku. Při užívání vysokých dávek může dojít k žaludečním a střevním poruchám, jako je nevolnost a zvracení. Dospělí: Léčba by neměla trvat déle než 7 dní. Jestliže se váš stav po uplynutí týdne nezlepší, poraďte se svým lékařem. Jestliže silné bolesti v krku jsou doprovázeny bolestmi hlavy, horečkou, pocitem na zvracení nebo zvracením trvajícím déle než 2 dny, navštivte svého lékaře. Děti: Jestliže se stav vašeho dítěte nezlepší do 3 dnů, poraďte se svým lékařem. V případě silných bolestí krku, horečky, bolestí hlavy, kašle, pocitem na zvracení a zvracení neprodleně navštivte dětského lékaře. O vhodnosti současného užívání pastilek Septolete s jinými léky se poraďte s lékařem. Diabetici musí počítat s obsahem 0,64 g cukru v každé pastilce.

Uchovávání:

Uchovávejte do 25 st. C, chraňte před vlhkostí a světlem.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:

30 pastilek.

Parametry

Kód SÚKL 0047086