Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Matuzalem – ochrana buněk

13. 11. 2018

Matuzalem molekula životaMatuzalem molekula života - Ochrana buněk - Dýchám, tedy jsem... Jak jsou důležité flavonoidy?

 

Matuzalem – ochrana buněk

Dýchám, tedy jsem...
Dr. Jaromír Paleček

Dýchání je pro nás životní funkcí, která umožňuje našemu organismu provádět základní biologické procesy. Díky dýchání jsou naše buňky schopny získávat potřebnou energii a správně fungovat. Při těchto procesech vzniká v buňkách spousta škodlivých molekul, tzv. volných radikálů, které mohou naše buňky poškozovat. Naštěstí jsou zde tzv. antioxidanty, molekuly, které přirozeně nastavují zpět rovnováhu v buněčném metabolismu. V některých situacích však může dojít k narušení této rovnováhy a potom mluvíme o tzv. oxidačním stresu, který je pro naše buňky škodlivý. Odborníci již léta zkoumají, jak tento stav ovlivnit používáním přírodních antioxidantů. Mezi významné přírodní antioxidanty patří i vitamín C a flavonoidy. Zatímco vitamín C zná každý, flavonoidy mohou pro někoho znamenat neznámou skupinu účinných látek.

Flavonoidy jsou látky rostlinného původu, které rostliny využívají ke své ochraně před škodlivými vlivy. Naši předci již dávno objevili jejich příznivé účinky a hojně je používali v lidovém léčitelství. Moderní věda již byla schopna přesně určit o jaké molekuly se jedná, v kterých rostlinách se přirozeně vyskytují, a hlavně co pozitivního mohou našemu organismu přinést. A není toho málo.

Volné radikály hrají prokazatelně důležitou úlohu u kardiovaskulárních onemocnění, což je nejčastější příčina úmrtí ve vyspělých zemích. Dále se uplatňují i při vzniku cukrovky, některých neuro-degenerativních onemocnění (Alzheimerova a Parkinsonova nemoc), chronických zánětech, bakteriálních a virových infekcích a některých typů onkologických onemocnění. Flavonoidy jako významné přírodní antioxidanty svým působením napomáhají snižovat škodlivé účinky volných radikálů. Denně jich určité množství přijímáme v potravinách rostlinného původu. Další možností, jak zvýšit jejich příjem do organismu, je použití doplňků stravy.

Matuzalem molekula života

Přípravky Matuzalem určené k vnitřnímu užití – kapsle a kapky pro dospělé, sirup pro děti i dospělé – obsahují jedinečný patentovaný komplex flavonoidů pocházejících z extraktu získaného z čajovníku a hroznů. Komplex je doplněn o vitamin C, což je další významný antioxidant a vitamíny skupiny B. Sirup navíc obsahuje i betaglukan, který je důležitý pro podporu imunitního systému.

Také kosmetické přípravky řady Matuzalem - krém, gel a tělové mléko – obsahují již uvedený patentovaný komplex flavonoidů, který je doplněn o další antioxidant koenzym Q 10. Krém navíc obsahuje ureu a kyselinu hyaluronovou, gel D-panthenol, tělové mléko olivový a makadamiový olej a mnoho dalších pro pleť a pokožku prospěšných látek.

Antioxidanty, mezi které flavonoidy patří, mohou tedy ovlivňovat činnost našich buněk

a následně celého organismu. Jejich ochranné účinky pomáhají v boji proti volným radikálům, které se uplatňují u řady onemocnění. Patentovaný vyvážený komplex flavonoidů v přípravcích Matuzalem přináší komplexní účinky pro různé základní funkce buněk a tkání.

Autoři jedinečného flavonoidního komplexu Matuzalem obdrželi ocenění Světové organizace duševního vlastnictví v Ženevě. Výsledky jejich práce v oboru biotechnologie byly zařazeny mezi nejlepší vědecké inovace v roce 2009 (WIPO AWARD 2009).


Literatura:
Gülcin I Antioxidant activity of food constituents: an overview, Arch Toxicol, 2012
Valko M et al. Free radicals, metals and antioxidants in oxidative stress-induced cancer. Chem Biol Int, 2006
Frankel EN, German JB (2006) Antioxidants in foods and health: problems and fallacies in the field. J Sci Food Agric, 2006

Přebírání a publikování článku bez souhlasu není povoleno.